Raport: armatura kuchanna – preferencje

Podczas urządzania kuchni wiele osób w pierwszej kolejności wybiera meble i sprzęt AGD, armaturę zostawiając na później.

Warto jednak wiedzieć, że niewłaściwie dopasowana bateria czy kupiony w pośpiechu zlewozmywak mogą popsuć efekt końcowy i sprawić, że kuchnia nie będzie wyglądała jak z katalogu.

Zespół „Skąpca” przygotował raport specjalny, w którym wziął pod lupę produkty do kuchni: baterie, zlewozmywaki, syfony oraz młynki do rozdrabniania odpadów.

 

Baterie kuchenne

Internauci, którzy w okresie od 1 maja do 31 lipca 2013 roku szukali baterii kuchennej za pośrednictwem serwisu Skąpiec.pl, najczęściej korzystali z filtra „Producent” (37,67%).

Kolejnymi istotnymi parametrami okazały się być rodzaj produktu (27,15%) oraz materiał, z którego bateria została wykonana (18,02%). Nieco ponad 16% konsumentów określała, czy wylewka powinna być wyciągana, natomiast ok. 1 procenta użytkowników porównywarki chciało znaleźć baterię podokienną. Cena produktu była najważniejsza informacją dla mniej niż 0,5% potencjalnych kupujących.

Marką, na którą stawiało ok. 19% z nich było Franke, 14% konsumentów chciało znaleźć produkt z logo Grohe, a ok. 13% – Teka. W gronie najpopularniejszych producentów znalazły się jeszcze firmy KFA i Hansgrohe. Osoby, które zdecydowały się na skorzystanie z filtra „Rodzaj” w zdecydowanej większości zainteresowane były bateriami stojącymi (79% wyborów). Pozostała grupa opowiadała się za modelami wiszącymi. W kwestii materiału i jego wykończenia, aż 40% użytkowników Skąpiec.pl stawiało na chrom, ok. 19% – na satynę a 14,7% na stal szlachetną. Popularnością cieszyły się również baterie z mosiądzu i tytanu. Zdaniem 61% idealna bateria powinna mieć wyciąganą wylewkę, dla pozostałych 39% nie miało to większego znaczenia. Jeżeli chodzi o cenę produktu to aż ¾ internautów chciało, aby nie była ona wyższa niż 500 złotych.

 

Zlewozmywaki

Najważniejszym kryterium dla użytkowników porównywarki Skąpiec.pl, którzy w analizowanym okresie zainteresowani byli zakupem zlewozmywaka, była liczba posiadanych przez niego komór.

Kwestia ta była istotna dla 22% konsumentów. Nieco ponad 20% w pierwszej kolejności zwracało uwagę na materiał, z którego zlew został wykonany, natomiast dla 15,61% największe znaczenie miał kształt produktu. Na skorzystanie z filtra „Rodzaj” oraz „Producent” zdecydowało się niewiele poniżej 15% internautów, obecność ociekacza interesowała zaś ok. 10% konsumentów.

Najmniejsza grupa potencjalnych kupujących (tylko 0,19%) zdecydowała się na zawężenie wyników wyszukiwań do produktów z konkretnego przedziału cenowego. Statystyki Skąpiec.pl pokazują, że aż 45% internautów najchętniej zamontowałby w swojej kuchni zlewozmywak 1-komorowy.

Niewiele ponad 1/3 chciałaby zaopatrzyć się w model 1,5-komorowy, dwukomorowy natomiast – 19,3%. W kwestii materiału zdania były podzielone przede wszystkim między dwie opcje: granit i stal. Zlewozmywaków granitowych szukało 38% użytkowników porównywarki, stalowe zainteresowały natomiast 25% z nich. Znaczna popularnością cieszyły się również te wykonane z kamienia (15,8% zaznaczeń w filtrze). Jeżeli chodzi o kształt to zwyciężyły klasyczne, prostokątne zlewozmywaki – szukało ich 41% konsumentów. Na znalezienie kwadratowego lub narożnego zlewu liczyło po ok. 20% z nich.

Najczęściej zaznaczaną opcją w filtrze „Rodzaj” okazały się być modele wpuszczane w blat (wynik na poziomie 46% wyszukiwań), a w filtrze „Wielkość odpływu” – 3,5 cala. Zwycięzcą rankingu na najpopularniejszego producenta zostało Franke (29% wszystkich wyborów), a pierwszej trójce znalazły się jesz22.59% cze marki Teka (20,42%) i Blanco (16,74%).

 

Akcesoria

Syfon, zestawy odpływowe, korki, spusty – wymieniając armaturę w kuchni należy liczyć się z koniecznością zakupu również tego typu produktów.

Warto również pomyśleć o specjalnym młynku do rozdrabniania odpadów kuchennych, który ułatwi pozbywanie się resztek jedzenia i zapobiegnie zatykaniu się zlewu.

Skąpiec.pl przyjrzał się bliżej dwóm kategoriom „Syfony” oraz „Młynki i rozdrabniacze odpadów” i przygotował krótkie zestawienia najpopularniejszych artykułów. Z danych porównywarki wynika, że w przypadku syfonów największym uznaniem cieszą się produkty marek Franke, Pyramis, Rawiplast oraz Blanco.

Internauci, którzy szukali rozdrabniacza odpadków kuchennych stawiali na firmy Teka, Franke, Borysowski i Pyramis. Jeżeli chodzi o moc młynka to największe zainteresowanie wzbudziły urządzenia o mocy 650 W.

Źródło
 
 

Katagoria: raporty specjalne
Słowa kluczowe: , , , , ,
Opublikowano 5 lat temu.
Publikacja była czytana: 1507  razy.