Ocieplenie domu – preferencje zakupowe

Z wielką przyjemnością prezentujemy Państwu najnowszy raport specjalny, który poświęcony został zagadnieniu ocieplenia domu.

Trwający zimowy okres to czas, do które­go przygotowujemy się cały rok. Dlatego warto wcześniej zadbać o dobre ocieplenie i komfort w tych chłodnych miesiącach. Pamiętajmy, że ocieplenie domu to oszczędność – poprzez zastosowanie odpowiedniej termoizolacji zmniejszamy potrzebę ogrzewania domu. Dlatego też bardzo istotną kwestią jest zakup odpowiednich materiałów, które zabezpieczą nasze ściany przed zimnem, a przy okazji nie doprowadzą do powstania niechcianych efektów ubocznych, na przykład w postaci pleśni.

Zatem jakie rozwiązanie będzie najlepsze i na co podczas wyboru zwrócić szczególną uwagę? Jakie systemy ociepleniowe są w tej chwili najbardziej popularne? Kiedy należy pomyśleć o ociepleniu domu oraz jaki jest tego koszt? Wszystkie te informacje zebraliśmy w raporcie specjalnym.

 

Preferencje zakupowe internautów

Internauci poszukujący materiałów służących do ocieplenia domu mają do dyspozycji serwis Skąpiec.pl, który agreguje i umożliwia porównanie cen blisko tysiąca produktów w samej kategorii „ocieplenie i izolacja”.  Już sama ilość wyników świadczy o skomplikowanej naturze zadania, jakim jest dobór odpowiednich materiałów.

Koszt ocieplenia domu zależy przede wszystkim od metody wykonania warstwy ocieplającej:  styropianem fasadowym lub wełną mineralną. Wybór pomiędzy nimi jest uzależniony od rodzaju ścian, wieku budynku i pożądanej oszczędności wynikającej z powstrzymania utraty ciepła.

Drugim składnikiem kosztów jest zastosowanie warstwy izolacyjnej, na której cenę składają się zakup siatki z włókna szklanego i zaprawy do zatapiania siatki. Trzecim istotnym wydatkiem jest kupno gruntu podtynkowego oraz tynku.

W przypadku tynków, rozróżniamy trzy grupy tego typu tworzyw: z reguły najtańsze mineralne; akrylowe i przeważnie najdroższe, ale tez wykazujące najwięcej pożądanych właściwości tynki sylikonowe, sylikatowe i sylikonowo-sylikatowe.

Rozważając koszty instalacji ocieplenia domu, można doliczyć także wydatki poniesione na zakup podkładów i farb do pokrycia zewnętrznej warstwy tynku. Należy jednak pamiętać, że produkty tego typu nie docieplają dodatkowo budynku, a jedynie wpływają na wygląd jego fasady.

 

Zaprawa klejąca Styropian fasadowy Wełna mineralna
ATLAS
Zaprawa klejąca do płyt styropianowych OPTYZAR 25kg
ACTIVBUD
styropian fasada gr. 120 0,045 W/m-k
ROCKWOOL
wełna mineralna Rockmin 5cm – Wełna mineralna Rockmin 5cm min 5
atlas-zaprawa-klejaca-do-plyt-styropianowych-optyzar-25kg activbud-styropian-fasada-gr-120-0045-wm-k rockwool-welna-mineralna-rockmin-5cm-welna-mineralna-rockmin-5cm-min5
13 zł/25 kg 128,17 zł/m3 51,93 zł/9m2

 

 

Siatka z włókna szklanego Zaprawa do zatapiania siatki Grunt podtynkowy
TOYA
Siatka ochronna z włókna szklanego powlekana – moskitiera siwobiała rolka 1,5mx30mb
ATLAS
zaprawa klejąca do płyt styropianowych i warstwy zbrojącej OPTYZAR 25kg
ALPOL
grunt podtynkowy (pod tynki akrylowe) AG705 13kg
toya-siatka-ochronna-z-wlokna-szklanego-powlekana-moskitiera-siwobialarolka-15 atlas-zaprawa-klejaca-do-plyt-styropianowych-i-warstwy-zbrojacej-optyzar-25kg alpol-grunt-podtynkowy-pod-tynki-akrylowe-ag705-13kg
121 zł/1,5m x 30 17 zł/25 kg 53,88 zł/13 kg

 

 

Tynk mineralny Tynk akrylowy Tynk sylikonowe, sylikatowe, sylikonowo-sylikatowe
ASPOL
Tynk mineralny a-100 biały 25 kg 2,5mm kornik tystas01
SELENA
Tynk cienkowarstwowy E akrylowy 25kg kolor bazowy FFB1-83092
ALPOL
Tynk silikatowo-silikonowy kornik 2mm Igr. AT377 25kg
tynk-mineralny-aspol-a-100-bialy-25-kg-25mm-kornik-tystas01 selena-tynk-cienkowarstwowy-e-akrylowy-25kg-kolor-bazowy-ffb1-83092 alpol-tynk-silikatowo-silikonowy-kornik-2mm-igr-at377-25kg
29,99 zł/25 kg 105 zł/25 kg 134,54 zł/25 kg

 

Źródło

 

 
 

Katagoria: raporty specjalne
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.
Publikacja była czytana: 522  razy.