Raport: farby ścienne – ranking

Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprostszych sposobów na całkowitą metamorfozę wnętrza. O ile wybór odcienia farby to w znacznej mierze kwestia gustu i indywidualnych upodobań, o tyle decyzja o zakupie konkretnego produktu zwykle podyktowana jest bardziej racjonalnymi pobudkami.

 

Farby do ścian białe

Z danych serwisu Skąpiec.pl wynika, że największą popularnością w kategorii „Białe farby do ścian” cieszą się produkty marki Śnieżka. Na tego producenta stawiało aż 26,31% internautów, którzy w okresie do 1 stycznia do 31 maja szukali farby za pośrednictwem porównywarki cen. Drugie miejsce w rankingu przypadło firmie Dekoral (23,69%), trzecie natomiast zajął Dulux (14,87%). Tuż za podium, z wynikiem na poziomie 12,93% zaznaczeń w filtrze, uplasowała się firma Tikkurila, a dziesięcioprocentowy próg wyborów przekroczyła jeszcze marka Beckers. Listę 10 najpopularniejszych producentów zamykają: Jedynka (10,09%), Nobiles (2,73%), Cieszynka (2,73%) oraz Nobimal (0,95%).

 

Farby kolorowe

Internauci, którzy w ostatnich miesiącach szukali na Skąpiec.pl kolorowych farb do ścian, stawiali przede wszystkim na produkty Dekoral (27,6% zaznaczeń w filtrze „Producent”). Drugą pod względem popularności marką okazał się być Dulux (19,1%), a na kolejnej pozycji znalazła się Śnieżka (16,43% wszystkich wyborów). Produktów sygnowanych logo Beckers szukało w analizowanym okresie 9,99% internautów, nieco ponad 7% najchętniej wybrałoby farby Magnat, a 6,23% potencjalnych kupujących chciało pomalować swoje ściany farbą marki Nobiles. Na liście dziesięciu najpopularniejszych producentów znalazły się jeszcze: Farby KABE, Jedynka i Tikkurila, na które stawiało od 2 do 4% użytkowników porównywarki cen.

 

Farby zewnętrzne

Niemal 1/3 użytkowników serwisu Skąpiec.pl, którzy w ostatnich miesiącach szukali farby zewnętrznej, zainteresowana była artykułami marki Śnieżka. Prawie 19% uznało, że najbardziej godnymi zakupu są farby elewacyjne Dekoral, z kolei 11,5% internautów znaleźć chciało produkty Aksilbet. Fińska Tikkurila cieszyła się w analizowanym okresie uznaniem 8,97% potencjalnych kupujących, na farby Ceresit stawiało 6,72% konsumentów, a na Nobiles – 3,28 procenta. Kolejne miejsca w rankingu na najpopularniejszego producenta farb zewnętrznych zajęły: RUST-OLEUM (2,89% zaznaczeń w filtrze), Polifarb (2,13%) oraz Jedynka (2,04%).

 

Farby olejne

Statystyki porównywarki cen Skąpiec.pl pokazują, że internauci poszukujących farby olejnej najbardziej zainteresowani byli produktami marki Śnieżka. Opcję tę wybierało aż 57,37% użytkowników serwisu. Drugie miejsce w rankingu producentów zajął Dekoral, który uzyskał wynik na poziomie 29,59% wszystkich zapytań. Ostatnie miejsce na podium przypadło natomiast marce Nobiles (stawiało na nią jedyni 4,88% konsumentów). Farby olejne pozostałych firm nie cieszyły się w analizowanym okresie zbyt wielką popularnością. Na produkty Jedynka, Polifarb Dębica, Magnat, V33 oraz Pillak zdecydowało się mniej niż 2 procent potencjalnych kupujących.

 

Farby do drewna i metalu

Farby do drewna i metalu Dekoral i Śnieżka to dwie marki farb do drewna i metalu, które w analizowanym okresie cieszyły się największym uznaniem internautów, korzystających z serwisu Skąpiec.pl. Szukało ich, odpowiednio, 19,62 i 19,26% konsumentów. Trzecie miejsce w rankingu, z wynikiem na poziomie 13,23% zaznaczeń w filtrze „Producent”, zajął Hammerite, natomiast tuż za podium uplasowały się farby Dulux, na które stawiało niewiele mniej użytkowników porównywarki cen (13,15%). Pięcioprocentowy próg zapytań przekroczyły jeszcze dwie marki – Tikkurila (8,44%) oraz Nobiles (7,37%). Zestawienie top10 zamykają produkty V33 (4,7%), Jedynka (2,3%) oraz Beckers (1,9%).

 

Źródło

 

Zapraszamy do pasażu handlowego

 

Farby olejne i specjalne

farby-olejne-i-specjalne

Farby białe do ścian – wewnętrzne

farby-biale-do-scian-wewnetrzne

Farby do drewna i metalu

farby-do-drewna-i-metalu

Tynki i farby docieplające

tynki-i-farby-docieplajace

Folie malarskie

folie-malarskie

 

Preparaty gruntujące

preparaty-gruntujace

 
 

Katagoria: raporty specjalne
Słowa kluczowe: , , , ,
Opublikowano 5 lat temu.
Publikacja była czytana: 1569  razy.