Ceramika łazienkowa – kompakty WC

Pojemna wanna lub praktyczna kabina prysznicowa, elegancka umywalka i kompakt WC – bez nich trudno wyobrazić sobie funkcjonalną łazienkę.

Jak tego typu produktów szukają internauci? Na co zwracają szczególną uwagę podczas poszukiwań? Kierują się marką, ceną a może materiałem, z którego produkt został wykonany? Raport specjalny, który oddajemy w Państwa ręce, stanowi uzupełnienie poprzedniej publikacji, poświęconej armaturze sanitarnej. Mamy nadzieję, że lektura raportu pomoże Wam łatwo i przyjemnie urządzić elegancką i funkcjonalną łazienkę.

 

Podczas poszukiwań kompaktu WC aż 40,69% internautów zwracało uwagę przede wszystkim na producenta – tak pokazują statystyki porównywarki cen Skąpiec.pl.

Dla prawie 35% potencjalnych kupujących najważniejszą kwestią był z kolei typ miski, a dla ponad 19% – rodzaj odpływu. Z danych serwisu wynika również, że w okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia 2013 r. jedynie 4,67% konsumentów korzystało z filtra „Rodzaj”, czyli precyzowało, czy interesuje ich cały kompakt czy sama miska. Najmniejsze znaczenie dla osób poszukujących kompaktu WC miała w ostatnich miesiącach cena produktu.
Cersanit, Koło i Roca to trzech producentów, których najbardziej cenią użytkownicy Skąpiec.pl. Na pierwszego z nich stawiało 27,08% internautów, dwaj pozostali osiągnęli wyniki na poziomie 21,32 i 17,1 procent wszystkich zaznaczeń w filtrze.

W gronie najpopularniejszych marek znalazły się jeszcze firmy Villeroy&Boch, Duravit, Geberit i Panda, a także Ideal Standard oraz Keramag. Konsumenci, którzy skorzystali z filtra „Typ miski” w głównej mierze decydowali się na miski podwieszane (51,41%), chociaż wielu zwolenników znalazły także modele stojące (48,16%). Pozostałe 0,43 procenta szukało misek leżących, czyli tzw. tureckich. W przypadku odpływu 59,42% internautów stawiało na wariant „poziomy”, 38,81% na „pionowy”, a 1,77% decydowało się na opcję „podwójny”.

Jeżeli chodzi o rodzaj produktu to prawie 55% użytkowników Skąpiec.pl zainteresowanych było kompaktem WC, a 45% chciało znaleźć samą miskę.
Kwota, jaką potencjalni kupujący byli skłonni przeznaczyć na zakup tego elementu ceramiki łazienkowej, zawierała się w przedziale do 500 złotych.

 

Dokąd król chodzi piechotą...

 

Joanna Turakiewicz, redaktor Twojrynek.pl

 

Szukając odpowiedniego sedesu, możemy wybrać sedes kompaktowy, w którym miska ustępowa jest zintegrowana z ceramicznym zbiornikiem na wodę, podwieszany do instalacji ze stelażem podtynkowym, albo – w najtańszej wersji – miskę ustępową z górnopłukiem lub dolnopłukiem.

Popularne w ostatnich latach są dwa pierwsze rozwiązania, jako bardziej estetyczne, a także ułatwiające utrzymanie czystości w toalecie, szczególnie w przypadku instalacji podtynkowej. Wybierając wyposażenie toalety, zwróćmy uwagę na materiały użyte do ich wytworzenia: czy ceramiczne elementy powleczone są powłoką przeciwdziałającą osadzaniu się brudu, czy mechanizm spłukujący wykonany jest z tanich elementów plastikowych, czy może, trwalszych, plastikowo-miedzianych, czy dolno- i górnopłuki wyprodukowano z polipropylenu, tworzywa o dobrych właściwościach chemicznych, które nie żółknie a upływem czasu.

Ważna jest też głośność działania całego zestawu. Ciche spłukiwanie wody umożliwiają dolno- i górnopłuki wyposażone w osłonę styropianową, a sedes podwieszany do zabudowy podtynkowej może być wyposażony w matę wygłuszającą.

To ostatnie rozwiązanie, choć najbardziej estetyczne, w przypadku usterki, czy awarii może być najbardziej problematyczne, dlatego wybór warto starannie przemyśleć. Zacznijmy od tego, że stelaż może być przystosowany do dwóch rodzajów zabudowy, lekkiej i ciężkiej. Ten pierwszy, pokryty np. ciężką okładziną kamienną może nie podziałać zbyt długo. Przy zakupie przeważnie kierujemy się przede wszystkim ceną, a to błąd.Często tanie spłuczki to zestawy wycofane już z produkcji, skąd powstaje problem z dostępem elementów zamiennych lub dodatkowych, mocowań itp.Zdarza się też, że duża partia stelaży pochodzi od nieznanego producenta, co wpływa na wysokość ceny, ale w przypadku problemówokazuje się, że bardzo ciężko reklamować takie artykuły. Należy zawsze upewnić się, że nie będzie problemu z serwisem gwarancyjnymi pogwarancyjnym zakupionej armatury oraz dostępem do części zamiennych.

Kształt i kolor powinny być dopasowane do pozostałych elementów wyposażenia, szczególnie jeśli toaleta znajduje się w tym samym pomieszczeniu co łazienka.

W ramach jednej linii albo innej kolekcji o podobnym kształcie można też dopasować różne wymiary spłuczek. Na rynku są dostępne stelaże różnej wysokości, co może ułatwić zaprojektowanie pomieszczenia oraz obejście różnych przeszkód architektonicznych. Warto też zainteresować się ilością wody, jaka wykorzystywana jest na jedno spłukanie i opcjom ograniczającym jej zużycie, przy zachowaniu wysokiego poziomu higieny.

W tej chwili wszystkie stelaże wyposażone są w system spłukiwania 3/6 litra lub 4,5/9 litrów. Klient sam decyduje z jakiej ilości wody będzie korzystał w zależności od potrzeby.

Aby ograniczyć ilość spłukiwań warto wybrać sedes z powłoką ograniczającą osadzanie zanieczyszczeń. Praktycznym rozwiązaniem jest też, wprowadzony przez większość producentów, system „Fresh”, umożliwiający zmiękczanie wody oraz dezynfekcję całego układu wodnego we własnym zakresie.

Takie rozwiązania gwarantują dłuższą żywotność elementów spłuczki oraz utrzymanie w czystości ceramiki. Na koniec, rzućmy okiem na ceny najpopularniejszych wyrobów, a te oscylują w granicach od 300zł do ok. 4000zł, co nie znaczy, że nie mogą być wyższe za produkty z najwyższej półki.

 

Źródło
 
 

Katagoria: raporty specjalne
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 5 lat temu.
Publikacja była czytana: 789  razy.