Ceramika łazienkowa – brodziki

Pojemna wanna lub praktyczna kabina prysznicowa, elegancka umywalka i kompakt WC – bez nich trudno wyobrazić sobie funkcjonalną łazienkę.

Jak tego typu produktów szukają internauci? Na co zwracają szczególną uwagę podczas poszukiwań? Kierują się marką, ceną a może materiałem, z którego produkt został wykonany? Raport specjalny, który oddajemy w Państwa ręce, stanowi uzupełnienie poprzedniej publikacji, poświęconej armaturze sanitarnej. Mamy nadzieję, że lektura raportu pomoże Wam łatwo i przyjemnie urządzić elegancką i funkcjonalną łazienkę.

 

Internauci, którzy szukali brodzika za pośrednictwem serwisu Skąpiec.pl, przede wszystkim zawracali uwagę na jego wymiary.

Parametr ten był ważny dla ponad 30% z nich. Dla nieco ponad 27% użytkowników porównywarki duże znaczenie miał kształt brodzika, natomiast 22,41% konsumentów sugerowało się w pierwszej kolejności jego głębokością. Z filtra „Producent” zdecydowało się skorzystać prawie 18% internautów, z kolei kryteria takie jak materiał, średnica odpływu i cena interesowały mniej niż 3 procent potencjalnych kupujących.

Statystyki porównywarki cen Skąpiec.pl pokazują, że aż 26,04% użytkowników zainteresowanych było brodzikami o wymiarach 90×90 centymetrów. Niewiele ponad 20% chciało znaleźć w serwisie produkt o wymiarach 80 na 80 cm, a 15,5 procenta zainteresowanych było opcją 100×80 centymetrów.

Najczęściej zaznaczanym wariantem w filtrze „Kształt” były brodziki półokrągłe (33,42%), a kolejne miejsca na podium przypadły modelom prostokątnym (33,15%) oraz kwadratowym (27,79%). W analizowanym okresie konsumenci szukali głównie brodzików głębokich (43,64% wyborów), akrylowych (45,55%), emaliowanych (16,87%) lub ceramicznych (16,87%), z odpływem o średnicy 52 milimetrów (69,37%).

Markami, które cieszyły się największą popularnością były Sanplast, Koło i Cersanit. Stawiało na nie – odpowiednio – 19,83%, 16,26 i 13,52 procenta użytkowników Skąpiec.pl. Tuż za czołówką, z wynikiem na poziomie 11,46% zaznaczeń w filtrze, znalazła się niemiecka marka Kaldewei.
Ile internauci byli skłonni wydać na brodzik? Ponad połowa zaplanowała na ten cel maksymalnie 500 złotych.

 

Jaki brodzik wybrać?

 

AGNIESZKA BYKOWSKA, redaktor Projektoskop.pl

 

Największą popularnością wśród brodzików cieszą się produkty akrylowe, które są lekkie, ciepłe w dotyku, idealnie gładkie, a także dostępne w wielu kolorach i wzorach. Wymiary brodzika i kabiny dobiera się w zależności od wielkości łazienki.

W sprzedaży dostępne są także brodziki montowane na równi z posadzką i kabiny otwarte typu walk-in. To nowoczesne i bardzo proste rozwiązanie przypadnie do gustu osobom pragnącym urządzić wnętrze łazienki w stylu minimalistycznym. Walk-in to system, który doskonale zda egzamin także w małym pomieszczeniu kąpielowym. Wówczas warto zamontować brodzik na równi z posadzką albo wyprofilować posadzkę ze spadkiem w kierunku kratki odpływowej w podłodze. Podział niewielkiej przestrzeni zostanie ograniczony do minimum, a kabina prysznicowa z przezroczystego szkła, bez ramek, będzie niemal niewidoczna.

Decydując się na zakup kabiny walk-in należy wiedzieć, że to konstrukcja składająca się z pojedynczej tafli szkła, która chroni przed chlapaniem jedynie przestrzeń znajdującą się za taflą. Z tego powodu natrysk przeważnie lokalizuje się w narożniku łazienki, a kabinę walk-in montuje przy ścianie. Dzięki temu woda chlapie do wnętrza pomieszczenia tylko od strony wejścia do kabiny.

 

Źródło
 
 

Katagoria: raporty specjalne
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 5 lat temu.
Publikacja była czytana: 722  razy.