Ceramika łazienkowa – bidety

Pojemna wanna lub praktyczna kabina prysznicowa, elegancka umywalka i kompakt WC – bez nich trudno wyobrazić sobie funkcjonalną łazienkę.

Jak tego typu produktów szukają internauci? Na co zwracają szczególną uwagę podczas poszukiwań? Kierują się marką, ceną a może materiałem, z którego produkt został wykonany? Raport specjalny, który oddajemy w Państwa ręce, stanowi uzupełnienie poprzedniej publikacji, poświęconej armaturze sanitarnej. Mamy nadzieję, że lektura raportu pomoże Wam łatwo i przyjemnie urządzić elegancką i funkcjonalną łazienkę.

 

Zwyczaj montowania w łazience bidetu zagościł w naszym kraju całkiem niedawno, jednak z roku na rok przybywa zwolenników takiego rozwiązania.

Jak szukają oni tego typu elementu ceramiki łazienkowej? Konsumenci, którzy w ostatnich miesiącach chcieli znaleźć bidet za pośrednictwem serwisu Skąpiec.pl, przede wszystkim brali pod uwagę jego markę. Aż 55% użytkowników porównywarki korzystało bowiem z filtra „Producent”.
Nieco ponad 40% internautów sugerowało się przede wszystkim rodzajem bidetu, natomiast dla niecałych 2 procent najistotniejsza była cena produktu.

W rankingu na najpopularniejszego producenta bidetów zwyciężyła marka Roca, na którą stawiało 21,69% potencjalnych kupujących.

W pierwszej trójce znalazły się jeszcze Koło (21,19%) i Cersanit (18,92%), a miejsce tuż za podium zajął Villeroy&Boch (8,15%). Listę top10 najczęściej wybieranych producentów dopełniają: Duravit (3,47%), Ideal Standard (1,84%), Gustavsberg (1,49%), Kerasan (1,42%) i Opoczno (1,35%).

Statystyki Skąpiec.pl pokazują, że aż 59,27% konsumentów, którzy zdecydowali się na skorzystanie z filtra „Rodzaj”, wybierało bidety podwieszane
Pozostała grupa zainteresowana była modelami stojącymi.

Jeżeli chodzi o cenę bidetu to ponad połowa (55%) internautów chciała przeznaczyć na zakupy kwotę od 500 do 1000 złotych, 24,49% gotowych było wydać od 1000 do 2000, 14,29% – mniej niż 500 zł, a 6,12% – ponad 2000 złotych.

 

Jak wybrać bidet?

 

Rodzaje bidetów: Na rynku oferowane są bidety podwieszane i stojące. Bidet powinien być dobrany stylistycznie do rodzaju miski ustępowej (kompakt wc lub miska podwieszana) i jej wyglądu.

Należy także zwrócić uwagę na wielkość i styl łazienki. Najlepiej zdecydować się na zestaw, czyli miska ustępowa i bidet pochodzący od tego samego producenta. Mamy wtedy pewność, że są one dopasowane kolorem, wielkością i wzornictwem. Bidety są także dostępne z siedziskiem i pokrywą.

 

Gdzie umiejscowić bidet?

Bidet powinien zostać zamontowany w taki sposób, aby można było z niego wygodnie korzystać. Boczna odległość od ściany, miski ustępowej, czy jakiegokolwiek urządzenia sanitarnego nie może być mniejsza niż 30 cm (chodzi o pozostawienie wystarczającej przestrzeni na nogi). Przed bidetem powinno się pozostawić min. 60 cm wolnego miejsca. Zazwyczaj, ze względów praktycznych montuje się go obok toalety, co jest zalecanym rozwiązaniem także ze względów estetycznych. Jeśli z bidetu mają korzystać osoby o różnym wzroście, to aby dostosować wysokość bidetu do wszystkich użytkowników, powinno się wybrać bidet podwieszany gdyż jego wysokość można regulować o kilka centymetrów podczas montażu. Wysokość od podłogi, górnej krawędzi urządzenia powinna wynosić 40 cm.

 

Co, jeśli łazienka jest mała i trudno znaleźć miejsce na bidet?

W małych, trudno dostępnych łazienkach, które umiejscowione są np. na poddaszu, gdzie z powodu licznych skosów trudno jest zamontować bidet obok miski ustępowej, można wybrać inne dogodne miejsce. Tak naprawdę wcale nie trzeba go kupować – z myślą o małych łazienkach stworzono możliwość zamontowania do zwykłej muszli ustępowej specjalnej deski z funkcją bidetu. Chodzi tutaj o urządzenie typu multiclin, które zawiera panel sterujący, regulujący temperaturę wody i dmuchawy suszącej oraz natężenie strumienia wody. Warto pomyśleć o takim rozwiązaniu ponieważ taka deska jest nie tylko łatwa w obsłudze, ale także w montażu i demontażu. Poza tym jest świetnym sposobem na zaoszczędzenie miejsca w małej łazience.

 

Źródło
 
 

Katagoria: raporty specjalne
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 5 lat temu.
Publikacja była czytana: 1075  razy.