Nowoczesne AGD – praktyczny samograj

Obecnie postęp technologii i techniki jest bardzo szybki. Ludzkość rozwija się intensywnie, co jest spowodowane walką o klienta. Jak w tym momencie prezentuje się branża AGD?

 

Rozwój sprzętu AGD jest bardzo szybki. Kilkanaście lat temu, lodówki były prostymi urządzeniami, których zadaniem było przechowywanie w chłodnym miejscu oraz mrożenie jedzenia. Były zwykle prostymi konstrukcjami, które posiadały pewne przegrody, gdzie umieszczane było jedzenie. Tak to wyglądało do niedawna…

 

Nowoczesne lodówki

Obecnie lodówki to bardzo zaawansowane technologicznie urządzenia. Każda z nich posiada wbudowany komputer, który można zaprogramować. Lodówki to już nie tylko duże „szafy” na jedzenie. Obecnie posiadają szereg interesujących funkcji.

Między innymi, lodówki są wyposażane w możliwość przejścia na tryb „wakacyjny”. Kiedy właściciel sprzętu planuje dłuższy pobyt poza domem, może włączyć specjalny tryb, który zmniejszy zużycie energii elektrycznej. Istnieje również wiele modeli, które zostały zaopatrzone w tryb szybkiego mrożenia oraz chłodzenia czy szereg różnych filtrów. Hitem ostatniego czasu jest filtr, który pochłania nieprzyjemny zapach ze środka kabiny lodówki. Istnieją również modele, które posiadają specjalny alarm informujący o niedomkniętych drzwiach, w innych lodówkach drzwi są tak skonstruowane, że zamykają się same.

Lodówki są również wyposażane w komory, gdzie w każdej można ustawić inny zakres temperatur. Bardzo przydatną opcją lodówki jest możliwość chłodzenia bezszronowego, która wyeliminuje obowiązek odszraniania lodówki. Ponadto, w wielu modelach została zmodernizowana możliwość przechowywania napoi w drzwiach lodówki. Początkowo możliwe było przechowywanie jednego napoju, a obecnie za pomocą ekranu dotykowego można tworzyć własne drinki z zatankowanych płynów. Oczywiście dotykowe panele sterowanie stają się powoli standardem, w który są wyposażone artykuły gospodarstwa domowego.

 

Nowoczesne piekarniki i kuchenki

Jeżeli mowa o kuchni, warto zwrócić uwagę na nowoczesne funkcje instalowane w piekarnikach i kuchenkach. Osoby nie posiadające zdolności do gotowania nie muszą już się dłużej martwić. Dzięki programowalnym kuchenkom, istnieje możliwość automatycznego ustawienia programu. Nowoczesne płyty indukcyjne informują ile czasu płyta jest włączona oraz posiadają możliwość włączenia automatycznego gotowania w wodzie takich przysmaków jak ryż czy makaron.

W przypadku piekarników, również zostały zkomputeryzowane. Można włączyć automatyczne programy, które pomogą w przygotowaniu ulubionych dań. W takim wypadku piekarnik sam dobiera prawidłowe parametry pieczenia. Przekazuje kucharzowi informacje o obróceniu potrawy czy dolaniu wody. Takie rzeczy jak timer są lepsze, aniżeli w modelach poprzednich. Piekarniki posiadają specjalnie przygotowane programy, przez co wystarczy wybrać odpowiedni dla danego typu jedzenia, które chce się przyrządzić, a cała sztuka dzieje się sama. Piekarniki są wyposażone w odpowiednie czujniki przez co nie jest niezbędne monitorowanie czasu trwania pieczenia. Gotowa pieczeń będzie jedną z najbardziej udanych w życiu…

 

Nowoczesne zmywarki

Rewolucja zachodzi również w akcesoriach wykorzystywanych do mycia czy sprzątania. Nie mogło zatem się obejść bez wprowadzenia nowoczesnych opcji np. w zmywarkach. Obecnie są to inteligentne urządzenia, które same wykrywają stopień zabrudzenia naczyń oraz, w razie potrzeby, uruchomią dodatkowe mycie.

Oczywiście dąży się do tego, aby zużycie wody i energii elektrycznej było w tych urządzeniach jak najmniejsze. Nie mogło zatem zabraknąć innowacji w tym obszarze działania urządzeń. W nowoczesnych zmywarkach, czysta woda z ostatniego płukania jest magazynowana i wykorzystywana do pierwszego mycia kolejnej partii naczyń. Ponadto, dzięki zastosowaniu materiału jakim jest zeolit został ulepszony proces osuszania wsadu. Jest to kamień, który posiada dużą zdolność kumulowania energii oraz wilgoci, zatem podczas osuszania powietrze przechodzi przez filtr zawierający ten minerał, a następnie osusza, posiadając odpowiednio wyższą temperaturę.

 

Nowoczesne pralki

Jeżeli chodzi o czyszczenie ubrań, pralki również posiadają rozmaite innowacje. Można zacząć od tego, iż sama decyduje czy rozpocząć kolejne pranie, ze względu na pozostałe plamy. Zastosowanie nowoczesnych czujników sprawi, iż twoje ubrania nigdy już nie będą niedoprane. Ponadto, mając na uwadze oszczędność klientów, producenci pralek starają się w taki sposób konstruować swoje urządzenia, aby wiedziały one ile dokładnie wody oraz detergentów zaaplikować do prania.

Artykuły gospodarstwa domowego stanowią wyposażenie każdego domu. Obecnie są tak konstruowane i wytwarzane aby mogły zostać ze sobą zintegrowane. Dzięki temu, w domach może powstać prawdziwy system gospodarczy, które jest zarządzany przez właściciela mieszkaniu. Wszystko to dzieje się dzięki zastosowaniu technologii WI-FI oraz tableta. Tablet pełni funkcję „centrum dowodzenia”, z którego są wydawane polecenia, natomiast poprzez użycie technologii bezprzewodowej, konfiguracja i sterowanie systemem to nic trudnego.

 

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę Milenium Piotr Młynarczyk z Wrocławia specjalizującej się w serwisie i sprzedaży urządzeń AGD
 
 

Katagoria: porady sprzętowe
Słowa kluczowe: , , , , , , ,
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 2479  razy.