Uniknij podstawowych błędów podczas remontu

U każdego z nas nadchodzi moment, kiedy decydujemy się na większy czy mniejszy remont. Nie robimy tego z dużą częstotliwością, dlatego nasze decyzje zawsze powinny być dokładnie przemyślane aby nie żałować późniejszych efektów. Od czego zacząć przy dużym remoncie?

 

Podstawą jest dobry plan!

Stworzenie takiego planu jest obowiązkowe przed wykonaniem każdego remontu. Na początek ważne jest aby konkretnie zdefiniować swój cel oraz na jaki styl chcemy urządzić mieszkanie. Chcesz aby twoje mieszkanie było przytulne, stylowe czy funkcjonalne? Ważne jest aby na początku ustalić budżet jaki chcemy przeznaczyć. Zazwyczaj okazuje się, że w trakcie pojawiają się nieprzewidziane koszty, dlatego zaleca się odłożyć dodatkową pulę pieniędzy i rozdysponować je w mądry sposób.

Warto rozeznać się na rynku w ofertach różnych sklepów i porównać cenowo opłacalność interesujących nas rzeczy. Dobrym rozwiązaniem okazuje się porównanie kwot na aukcjach internetowych, ponieważ istnieje szansa, że znajdziemy taki sam produkt w niższej cenie. Kiedy już zdecydujemy się na styl naszego mieszkania, należy zorganizować ekipę remontową. W niektórych sprawach warto zaufać specjalistom, niż samemu zabrać się za coś i później żałować.

 

Przygotuj mieszkanie

Jeśli zdecydowałeś się na generalny remont, sprawdź czy wszystkie ściany stoją tam gdzie powinny. Ciężko jest burzyć ściany, zwłaszcza że istnieje możliwość że natrafimy na ściany nośne, a wstawianie nowej nie jest tak dużym problemem. Postawienie dodatkowej ściany nie jest dużym kosztem, a dzięki takiemu rozwiązaniu można podzielić większy pokój na dwa małe, jeśli istnieje taka potrzeba. Nieodłączną rzeczą remontu jest porządek. Pamiętaj aby przed podjęciem jakichkolwiek kroków posprzątać swoje mieszkanie i pozbyć się zbędnych rzeczy, które zagracają wnętrze. W miarę możliwości warto wynieść także wszystkie meble aby mieć dostęp do wszystkich ścian. Odkręć kontakty, oklej drzwi, okna oraz na podłodze wyłóż ochronna folię. Przygotuj sobie wygodne ubrania, które bez wyrzutów będziesz mógł później wyrzucić!

 

Podłogi

Przygotowanie podłogi jest podstawą przed remontem. Zastanów się czy warto ją naprawić czy całkowicie wymienić. Naprawa możliwa jest w przypadku, gdy warstwy podłogi nie są zawilgocone. Sprawdź czy płytki lub parkiet nie popękał lub nie jest porysowany. Wielkim błędem jest kupno tańszych wersji materiałów. Podłoga ma służyć nam przez wiele lat dlatego musi być solidna, dźwiękoszczelna oraz termoszczelna. Jeśli chcemy ją tylko odświeżyć zaleca się lakierowanie, olejowanie czy cyklinowanie parkietu.

 

Malowanie

Wiele błędów podczas nawet najmniejszego remontu pojawiają się podczas wyboru koloru ścian. Warto uwzględnić czy do danego pomieszczenia wpada dużo światła, czy raczej znajduje się po ciemniejszej stronie.  Zaleca się stosowanie jasnych kolorów, które skutecznie odbijają światło, dzięki czemu nasz pokój wydaję się optycznie większy. Mocniejszą i wyraźniejszą paletę kolorów należy zostawić na designerskie dodatki lub proste zasłony czy poduszki.

Najprzyjemniejszym etapem remontu jest wystrój wnętrza. Dobieraj dodatki starannie oraz ze smakiem. Daj sobie trochę czasu na zastanowienie – w końcu w tej przestrzeni spędzisz kolejne kilka lat.

 

Artykuł powstał we współpracy z Ronson Development

 
 

Katagoria: porady dla dbających o udany remont
Słowa kluczowe: , , , , ,
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 1959  razy.