Po jakiej podłodze chodzić?

Udana aranżacja wnętrza to nie tylko kolorowe ściany, idealnie dopasowane meble i ciekawe dodatki. Bardzo duży wypływ na ogólny wygląd pomieszczenia ma również podłoga. Inny efekt dekoracyjny daje drewniany parkiet, inny płytki ceramiczne czy panele podłogowe. Skąpiec.pl podpowiada, na jaką nawierzchnię najlepiej zdecydować się w domowych wnętrzach.

baltic-wood-podloga-orzech-amerykanski

Podłogi drewniane

W salonie, sypialni czy pokoju dziecka doskonale sprawdzą się solidne i praktyczne podłogi drewniane. Naturalny materiał jest trwały, elegancki i ciepły w dotyku, a na dodatek wraz z upływem czasu zyskuje na szlachetności. Drewniany parkiet czy lite deski można co kilka lat odświeżyć poprzez cyklinowanie lub nałożenie nowej warstwy oleju.

Minusem tego typu podłóg jest ich stosunkowo wysoka cena, jednak czasem warto zapłacić więcej i nie martwić się koniecznością częstej wymiany nawierzchni. Jeżeli jednak nie dysponuje się dużym budżetem, wybrać można tańsze panele drewniane, które wyglądem niewiele różnią się od klasycznych desek czy klepek. Wykonane są one zwykle z kilku warstw płyty, a wierzchnią ich warstwę stanowi lakierowane, specjalnie utwardzone drewno.

 

Popularne produkty:

 

quick-step-rustic-dab-bielony-ciemny-ric1430

Quick-Step Rustic
Dąb bielony ciemny

baltic-wood-podloga-orzech-amerykanskiBaltic Wood
Podłoga Orzech Amerykański
 
4804734-1-1-0-globalwood-bambus-prasowany-karbon-fj-click-dwustronny-lakierowany-polpolysk-12xGlobalwood
Bambus prasowany

 

 

Panele laminowane

Panele laminowane, potocznie nazywane po prostu podłogowymi, cieszą się w naszym kraju bardzo dużą popularnością i zdobią podłogi w salonach, sypialniach oraz przedpokojach. Ich niewątpliwą zaletą jest bogactwo dekorów i faktur, doskonale imitujących nie tylko drewno, ale również kamień czy płytki ceramiczne. Trwałość paneli uzależniona jest od materiału, z którego wykonany jest ich rdzeń, a także od grubości panelu i sposobu utwardzenia wierzchniej warstwy laminatu.

Przed zakupem paneli warto wiedzieć, że do pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu, takich jak korytarz czy przedpokój, polecane są produkty o wysokiej klasie ścieralności (AC4 lub AC3). Co ciekawe, niektórzy producenci mają w swojej ofercie specjalnie zaizolowane panele, które można montować nawet w łazience i innych pomieszczeniach o dużej wilgotności.

 

Popularne produkty:

 

krono-dab-exclusive-8352-variostep-narrow-v-fuga-original-waska-deskaKrono
Dąb
classen-panele-podlogowe-dab-hamilton-28590-ac4-8mm-aventureClassen
Panele podłogowe
Dąb Hamilton
tarkett-panele-podlogowe-black-white-ac4-8mm-laminartTarkett
Panele podłogowe
Black & White

 

 

Płytki ceramiczne

Kuchnia i łazienka to pomieszczenia, w których utrzymanie czystości jest szczególnie ważne. Z tego też względu w tych właśnie wnętrzach najczęściej na podłodze pojawiają się płytki ceramiczne. Kafelki są bowiem odporne na wilgoć i zmiany temperatury, a także są łatwe do czyszczenia.

Z powiedzeniem można montować je w pomieszczeniach z ogrzewaniem podłogowym. Warto podkreślić, że dużą zaletą płytek ceramicznych jest ich ogromny wybór. W zależności od upodobań można znaleźć płytki o różnych rozmiarach, kształtach, fakturach i kolorach.

 

Popularne produkty:

 

durstone-super-blanco-plytka-gresowa-60x60-cm-wp6200Durstone Super Blanco
– płytka gresowa
paradyz-plytka-gresowa-iowa-30x30-plysoliow30x30Paradyż
płytka gresowa Iowa
nowa-gala-plytka-gresowa-naturalna-60x60-concept-01-cn0160x60Nowa Gala
płytka gresowa naturalna
 
 

Katagoria: porady dla dbających o udany remont
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 5 lat temu.
Publikacja była czytana: 954  razy.