Twój pomysł na własny biznes

Coraz trudniej znaleźć dobrą pracę. Sytuacja na rynku pracy powoduje, że miejsca na etatach są pozamrażane. Albo też jest ogromna rotacja pracowników, która powoduje to, że co trzy lub sześć miesięcy zmienia się osoba zatrudniona, a osoba, która miejsce pracy to opuszcza znowu musi szukać nowego. Trudno zagrzać miejsce w jednym zakładzie pracy, trudno więc myśleć o przyszłości. Jak decydować o przyszłych wydatkach jeżeli nie wiadomo, czy będzie można je ponieść.

 

Pomyśl o sobie

Sposobem na wyjście z tej trudnej sytuacji może być na przykład rozpoczęcie swojej własnej działalności i rozkręcenie swojego własnego biznesu. Jest to w pewnym stopniu ryzykowne działanie, bo przecież może się nie udać, może coś nie wyjść. Z drugiej jednak strony, może to być niezwykłe doświadczenie i wspaniała przygoda, która nie tylko zapewni stały i satysfakcjonujący dochód, ale również zapewni możliwość rozwoju, zagwarantuje poczucie bezpieczeństwa i zadowolenia z siebie. Poza tym, ryzyko w pewnym stopniu można zminimalizować poprzez odpowiednie decyzje. Warto rozważyć taki pomysł, jak własna firma, ponieważ daje on praktycznie nieograniczone możliwości. Własna firma to wolność, niezależność. Możliwość decydowania o sobie. To szansa na rozwój, doskonalenie siebie i poznawanie świata w zupełnie inny sposób. Jest to także odpowiedzialność, ale odpowiedzialność za siebie i swoje dzieło. Nie musisz pracować na kogoś. Możesz pracować na siebie.

 

Zmniejsz ryzyko

Sposobem na zmniejszenie ryzyka jest skorzystanie z dobrze znanej i lubianej marki. Oczywiście, można z niej skorzystać wyłącznie legalnie. Są na to specjalnie przewidziane przepisy prawa i takie udostępnienie wypromowanej i znanej marki nazywa się franczyzą. Za franszyzę należy jednorazowo zapłacić i można korzystać z marki. Co się na tym zyskuje? Rozpoznawalność, zaufanie stałych klientów, promocję marki w mediach, ponieważ tym zajmuje się jej właściciel. Taką franszyzę można wykupić na przykład od firmy zajmującej się salonikami prasowymi. Popularne kioski są przecież przez wszystkich lubiane i doceniane, każdy kupuje tam gazety, bilety i inne drobiazgi. Jeżeli chodzi o budynki, to odpowiednie kioski handlowe firma Alicja posiada w swojej ofercie, można więc u nich zamówić i czekać na dostawę. Potem już tylko szyld, zaopatrzenie i można cieszyć się swoim własnym  małym biznesem. Warto rozważyć takie rozwiązanie. Jest to trochę inna droga zawodowa, ale jakże ciekawa i interesująca.

 
 

Katagoria: porady prawne
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 1257  razy.