Odśnieżanie z punktu widzenia wynajmu lokali mieszkalnych

Odśnieżanie to jedna z wielu usług, jaką należy uwzględnić w opłatach czynszowych dla lokatorów. Odśnieżanie obejmuje konieczne środki zapobiegawcze, które pomagają zmniejszyć ryzyko poślizgnięć i upadków. Oczywiście odnosi się to nie tylko do samych najemców, ale też ich rodziny, przyjaciół i innych odwiedzających.

 

Jak to wygląda w praktyce?

Powinieneś zadbać o odśnieżanie w Warszawie codziennie. Często profesjonalne odśnieżanie – w tym także odśnieżanie dachów jest ustalane na podstawie stawek godzinowych. Jeśli również zdecydujesz się zatrudnić do tego zadania specjalistę – wykonawcę, musisz porozmawiać na ten temat tak, aby ustalić najlepszy moment w ciągu doby w którym odbywać się będzie właśnie odśnieżanie dachów – http://odsniezymy24.pl/.

 

Przy tym pamiętaj, aby:

  • w ogłoszeniach dla najemców zawsze oznaczyć datę i godzinę odśnieżania,
  • najlepiej jeśli wykonawca zrobi to samo.

Dlaczego? Jeśli którykolwiek z najemców poślizgnie się i upadnie i będzie chciał z tego tytułu dociekać roszczeń to te daty i godziny mogą być dla ciebie jako wynajmującego wykorzystane jako obrona. Niektórzy właściciele domów uważają, że odgarnianie śniegu na chodniku jest wystarczające. Nie tylko jest to niewystarczające, ale również może sprawić, że tworzenie takiej ścieżki wśród gór spowoduje, że dalsze odśnieżanie będzie trudniejsze do wykonania. Tak jak powyżej – trzeba zadbać także o profesjonalne odśnieżanie dachów Warszawa na terenie wynajmowanej posesji.

Natomiast jeśli lokatorzy stwierdzą, że chcą być sami odpowiedzialni za własne odśnieżanie i nie chcą z tego tytułu dokonywać opłat – warto przejechać i sprawdzić, czy robią to prawidłowo. Jeśli nie, warto jest wysłać do nich pismo z ostrzeżeniem, że jeśli nie podejdą do odśnieżania w sposób fachowy i odpowiedzialny będą musieli płacić większy czynsz i korzystać z profesjonalnych usług.

Warto też sprawdzić wszelkie lokalne zalecenia dotyczące odśnieżania. Niektóre miasta pobierają znaczną grzywnę jeśli odgarnia się śnieg na ulicę, chodnik czy też teren należący do sąsiada.

 
 

Katagoria: porady prawne
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 1748  razy.