Mieszkanie na miarę XXI wieku

W dzisiejszych czasach przez telefon możemy zrobić zakupy na drugim końcu świata. Poprzez nowoczesne technologie możemy ominąć największe korki lub zmierzyć sobie puls podczas treningu. Technologia zawładnęła naszym życiem w każdym jego aspekcie. Jak to się ma do nowoczesnego budownictwa?

 

Nowoczesne technologie przynoszą coraz więcej korzyści. Wielu deweloperów prześciga się w rozwiązaniach, które przynoszą coraz większe zainteresowanie poprzez unowocześnienie „czterech ścian”, które mają za zadanie ułatwić nasze życie, aby stało się wygodniejsze.

 

Wyobrażasz sobie, jak to jest sterować całym mieszkaniem dzięki jednemu urządzeniu

Nowoczesny program House Management System, czyli zestaw sprzętu i oprogramowania, który zarządza wybranymi przez nas funkcjami w całym mieszkaniu, znacznie ułatwia życie. System może być zindywidualizowany za pomocą jednego kontrolera, którym może być nawet nasz telefon oraz zarządza instalacjami w mieszkaniu. Jednymi z najpopularniejszych funkcji, które obsługuje HMS są sterowanie klimatyzacją, oświetleniem, ogrzewaniem, roletami oraz systemem alarmowym. Posiada on o wiele więcej funkcji i możliwości w zależności od tego, czym tak naprawdę zainteresowany jest klient. Możemy zażyczyć sobie wszystkiego, czego tylko zapragniemy – „Ograniczenia tkwią tylko w naszej wyobraźni” – i co oczywiste, w naszej kieszeni.

Koszty inteligentnego zarządzania systemem domowym zaczynają się od kilku tysięcy złotych. Coraz więcej firm deweloperskich na polskim rynku zaczyna dostrzegać potencjał takich mieszkań, a nawet biurowców. Coraz częściej w kolejne inwestycje wdrażane są systemy, zwiększając przy tym ich cenę. Taki rodzaj inwestycji możemy znaleźć w wielu apartamentowcach w całej Polsce. Nie jest to niespodzianka, że takie mieszkania nie są przeznaczone dla zwykłego, przeciętnego Kowalskiego. Warto zauważyć, że takie rozwiązania dostarczają do mieszkań oszczędności w postaci mniejszego zużycia energii.

 

Przyszłość czy chwilowy trend?

System innowacji mieszkaniowej jest przyszłością dla przeciętnych mieszkań. W nowoczesnych apartamentach i biurowcach tego typu systemy pojawiają się bardzo często. BMS czyli Building Management System, jest odpowiedzialny za obsługę wielkich powierzchni, dzięki czemu operator ma możliwość monitorowania całego obiektu czy zarządzania podłączonymi instalacjami. Istnieje wiele różnych systemów, które zależne są od branży.

Dzięki BMS można kontrolować strefy w korporacji takie jak: temperatura, wentylacja czy wilgoć. Ingeruje w system zabezpieczenia, sieci teleinformatyczne, oświetlenie, czyli we wszystkie strefy pomieszczenia.

Można nazwać go „mózgiem całego budynku”. W dzisiejszych czasach przy obecnym wzroście budownictwa biurowego i przy intensywnym rozwoju korporacyjnym deweloperzy często kładą nacisk na takie udogodnienia, wyróżniając przy tym obiekt na tle konkurencji. Można spekulować, że podane przykłady inteligentnych systemów IT w branżach nieruchomości są zapowiedzią do czegoś znacznie większego i bardziej rozbudowanego. Możemy być pewni, że rewolucja technologiczna w budownictwie jest dopiero przed nami.

Artykuł powstał we współpracy z Marvipol Development

 
 

Katagoria: porady dla dbających o dobry nastrój
Słowa kluczowe: , , , ,
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 1965  razy.