7 sztuczek które odmienią Twoje mieszkanie!

Gdy brakuje energii, entuzjazmu, ochoty do działania, nie zawsze kawa jest świetnym rozwiązaniem. Czasami nie pomaga nawet wyjazd na urlop. Powodem może być monotonia we wnętrzu, w którym przeważnie przebywamy – nie ma powodu, by się dziwić, jakość przestrzeni, jej wielkość, ilość światła, czy nawet obecność roślin w mieszkaniu wpływają na samopoczucie, wydajność pracy, zdrowie.

 

Dlatego warto raz na jakiś czas przełamać monotonię i zmienić coś w swoim otoczeniu. W większości przypadków od razu robi się weselej, a ochota do działania sama wraca. W jaki sposób odmienić mieszkanie szybko, niewielkim kosztem i skutecznie tak, by przebywanie w nim na nowo stało się przyjemnością?

 

1. Więcej kwiatów

Rośliny przeważnie rozweselają wnętrze, wprowadzając do niego trochę więcej życia i dynamiki. Nie muszą to koniecznie być ogromne fikusy i paprocie. Czasami wystarczy kilka kolorowych, oryginalnych sukulentów w szklanych naczyniach lub dwa retro fiołki ustawione na parapecie. Jeśli domownicy należą do ludzi, przy których kwiatki tajemniczo więdną (na przykład przez roztargnienie i brak podlewania), można rozważyć zakup sztucznych – dziś ich wybór jest wielki, a wykonanie tak dobre, że wyglądają całkiem jak żywe. Na szczęście nie mogą jednak uschnąć, więc ich zakup to czysta przyjemność bez pierwiastka obowiązku.

 

2. Fototapeta na ścianie

Wybór fototapet w sklepach jest naprawdę ogromny. Wystarczy przykleić jedną z nich na ścianie, by znaleźć się w chmurach, na plaży lub w środku wielkiego, pulsującego życiem miasta. Warto też rozważyć zakup fototapety, która optycznie powiększa wnętrze przez zastosowany na niej przestrzenny wzór. Fototapety prezentują się szczególnie imponująco we wnętrzach urządzonych w stonowanym kolorystycznie stylu. Tam, gdzie jest barwnie i chaotycznie, mogą wprowadzić bałagan… lub dodać trochę porządku. Warto eksperymentować.

 

3. Nowe życie starych przedmiotów

Czasem przed zakupami warto rozejrzeć się dookoła i na nowo odkryć stare sprzęty – może koszyk posłuży za nowy kwietnik, a wazon stanie się nowoczesną lampą. Warto uruchomić wyobraźnię i dać im nowe życie oraz zadania do wypełnienia. Jakie zadania mają przedmioty? Powinny cieszyć oczy!

 

4. Pomalujmy… meble

Farby do mebli to świetny sposób na nowe meble bez wizyty w sklepie meblarskim. Być może warto starym, lekko już odrapanym szafom i komodom nadać ciekawej barwy, na przykład pastelowego błękitu? To z pewnością ciekawsze niż spędzanie kolejnego roku pośród tych samych przedmiotów. W dodatku malowanie mebli na różne kolory może zmienić się w prawdziwe wyzwanie i świetną, naprawdę kreatywną zabawę.

 

5. Wymiana dodatków

Często wystarczy wymienić drobne przedmioty na nowe, by pomieszczenie zmieniło się całkiem nie do poznania. Dotyczy to na przykład takich sprzętów, jak lampy. Może to być też wymiana poduszek, firan, kupno nowego wazonu na kwiaty… a może wykonanie czegoś samodzielnie? Podziwianie owoców własnej kreatywności to podwójna przyjemność i nagroda.

 

6. Kolorowa okleina

Niekoniecznie chodzi o to, by pokryć nią meble. Może to być też na przykład blat stołu. Kwiecisty lub pastelowy stół w monotonnej kuchni będzie rozświetlał wnętrze i dodawał mu intrygującego polotu. Oklejać można też z powodzeniem parapety, drzwi, drzwiczki mebli, a także siedziska drewnianych stołków. Pole do działania jest ogromne, co więcej, to świetny sposób także na zakrycie drobnych zniszczeń powstałych przez lata użytkowania. Oklejona powierzchnia zyskuje nową młodość i całkiem odmieniony design, dzięki czemu zmienia się wizualnie całe pomieszczenie.

 

7. Styropianowe sztukaterie

To propozycja idealna dla ludzi, którzy lubią tak zwane DIY – samodzielne wykonywanie elementów wystroju wnętrza. Styropianowe elementy mogą posłużyć jako rama na obraz, ozdoba framugi, ściany lub mebli. Odpowiednio pomalowane, nie muszą wcale zdradzać materiału, z którego je wykonano – mogą za to wyglądać jak mosiądz, srebro czy złoto. Warto wykorzystać je do aranżacji wnętrza na nowo, ponieważ są naprawdę bardzo ciekawe.

 

Przygotowanie: KrainaFototapet.pl

 
 

Katagoria: porady dla dbających o dobry nastrój
Słowa kluczowe: , , , , , , ,
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 3775  razy.