Akcesoria pomocne w utrzymaniu czystości w domu

Brudne mieszkanie to nie tylko brak higieny, ale też zagrożenie dla zdrowia, dlatego zachowanie czystości w domu jest niezwykle ważne. Jednak problem w sprzątaniu jest taki, że mało kto je lubi.

 

Porządki potrafią być męczące i czasochłonne. By temu zapobiec warto wykorzystać kilka zasad szybkiego sprzątania.

 

Podłoga

Dywan i podłoga są jak magnes na zanieczyszczenia. Skupisko kurzu, ziemi, piasku i paprochów. Warto zatem sprzątać je regularnie. Dywan czyści się za pomocą odkurzacza tradycyjnego lub wodnego, który dokładnie usuwa zanieczyszczenia i pozostawia świeży zapach. Ciekawym rozwiązaniem jest również parownica, czyli urządzenie oparte na technologii parowej. Dodatkowo dywan i wykładzinę można wyczyścić za pomocą sody oczyszczonej. Przed odkurzaniem należy rozsypać substancję na podłogę i pozostawić ją na 15 minut. W tym czasie soda rozpuszcza brud i pozostawia usuwa nieprzyjemne zapachy. Podłogę należy sprzątać za pomocą mopa i płynu myjącego. Wiadro wypełnione wodą z płynem oraz mop sprawią, że podłoga będzie błyszczeć. 

 

Meble

Meble są skupiskiem kurzu, pyłków, paprochów i mikroelementów. Do ich czyszczenia zaleca się używanie specjalnych ściereczek z miękkiego włókna oraz delikatnego środka czyszczącego. Meble wyprodukowane są z różnych rodzajów drewna, stąd ważne jest dopasowanie rodzaju płynu. Użycie odpowiedniego specyfiku zaowocuje skutecznym czyszczeniem. Warto również używać wosku polerującego oraz kropli olejku z cytryny z oliwą z oliwek. Substancje nakłada się na ściereczkę i dokładnie poleruje drewnianą powierzchnię.

 

Okna

Okna podatne są na zanieczyszczenia zwłaszcza zimą i jesienią, gdyż w tym okresie smugi i plamy są bardzo widoczne. Podczas mycia dokładność odgrywa istotną rolę, gdyż brak precyzji może jeszcze bardziej ubrudzić okiennice. Do czyszczenia używa się myjki, dwóch ściereczek z miękkiego włókna: mokrej i suchej, wody oraz płynu. Do wody warto dodać dwie łyżeczki octu, zaś szyby dodatkowo przetrzeć gumową wycieraczką lub gazetą. W ten sposób szkło zostanie odelektryzowane i nie będzie przyciągało brudu.   

Zachowanie czystości w domu jest oznaką zdrowego rozsądku. Brud, kurz i zanieczyszczenia to miejsce idealne do rozwoju roztoczy, wirusów i bakterii. Mogą one mieć niekorzystny wpływ na zdrowie człowieka. Jednak efektowne sprzątanie wymaga odpowiedniego sprzętu. Odkurzacz, mop, ścierka, wycieraczka, środki czyszczące, płyn do czyszczenia to tylko nieliczne z rekwizytów. Wszystkie akcesoria do sprzątania można znaleźć na stronie internetowej Odkurzaczrainbow.pl.

 
 

Katagoria: porady dla dbających o czystość
Słowa kluczowe: , , , , , ,
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 1793  razy.