10 urządzeń czyszczących przydatnych w hotelu

Prowadzenie hotelu to nie lada wyzwanie. Goście zwracają szczególną uwagę na czystość pomieszczeń oraz na wartość wizualną obiektu. Aby podłogi lśniły, kanapy i sofy były nieskazitelnie czyste, a kafle nie posiadały brzydkich zacieków, trzeba zainwestować w odpowiednie urządzenia do czyszczenia.

To wydatek, który się opłaca, ponieważ inwestycja w profesjonalny sprzęt do sprzątania znacznie skróci czas realizacji prac porządkowych i podniesie renomę hotelu. Istnieje mnóstwo różnych urządzeń czyszczących, które zatem będzie najlepsze? Oto 10 najbardziej przydatnych sprzętów, służących do utrzymania czystości w obiektach hotelowych.

 

1. Wózki hotelowe

Być może wyda się to banalne, ale wózki hotelowe naprawdę bardzo ułatwiają pracę personelowi hotelowemu. Dzięki wózkom, pokojówki szybko mogą zmienić bieliznę pościelową i bez problemu  posegregować pościel na brudną i czystą. Wózki marki Numatic odznaczają się dużą pojemnością, doskonałą zwrotnością, lekkością oraz cichą pracą, dzięki czemu prace porządkowe przebiegają dyskretnie i sprawnie.

 

2. Odkurzacz piorący

W hotelu zawsze znajdziemy duże powierzchnie, pokryte wykładziną dywanową, bądź dywanami i chodniczkami. Codziennie przechodzą po nich setki osób, pozostawiając kurz i pył, plamy z napojów i inne zanieczyszczenia. Brud z łatwością wnika w strukturę włókien, zatem stosowanie tradycyjnego odkurzacza na niewiele się zdaje – zamiast usunąć zanieczyszczenia, wcieramy je głębiej w wykładzinę. Rozwiązaniem będzie odkurzacz piorący. Odkurzacze piorące renomowanych marek to urządzenia czyszczące, które umożliwiają wypranie dywanów i natychmiastowe ich osuszenie.

 

3. Polerka do podłóg

Podłoga w hotelu musi lśnić. Jak uzyskać efekt lustrzanego odbicia, pozbywając się wszelkich smug i zacieków? Polerka do podłóg poradzi sobie z tym zadaniem wyśmienicie! Urządzenia Numatic to nie tylko urządzenia czyszczące, lecz także sprzęt do pielęgnacji powierzchni różnego rodzaju.Polerki do podłóg świetnie sprawdzają się przy polerowaniu podłóg, a także przy renowacji powłoki ochronnej.

 

4. Odkurzacz do zbierania wody

Czy można sobie wyobrazić hotel bez basenu? Czy odkryte, czy zakryte, kąpielisko w kompleksie hotelowym jest elementem obowiązkowym. Również urządzenia czyszczące, przeznaczone do zbierania mokrych plam z posadzki powinny znaleźć się w obowiązkowym wyposażeniu hotelu. Inwestując w tego rodzaju sprzęt, zyskujemy pewność, że nikt się nie poślizgnie na mokrej nawierzchni.

 

5. Odkurzacz do pracy na sucho

Maszyny czyszczące Numatic to nie tylko nowoczesne, wielofunkcyjne urządzenia. Jeśli potrzebny jest sprzęt do tradycyjnego sprzątania, odkurzacz do pracy na sucho sprawdzi się idealne. To najlepsze urządzenie do szybkiego usuwania powierzchownych zanieczyszczeń, odpowiednie do bieżących prac porządkowych.

 

6. Maszyna czyszcząca do podłóg

Obiekt hotelowy składa się z wielu różnych pomieszczeń, których podłogi pokryte są różną nawierzchnią. Automatyczne urządzenia do czyszczenia nie tylko znacznie usprawniają sprzątanie powierzchni hotelowej, ale dodatkowo – są odpowiednie do większości typów podłóg, dzięki czemu inwestując w jeden sprzęt, zyskujemy narzędzie do wszechstronnych prac porządkowych.

 

7. Szorowarka do podłóg

Czasami zwykłe czyszczenie podłogi nie wystarczy. W przypadku zabrudzeń, które głęboko wniknęły w strukturę podłogi, warto zastosować szorowarkę. Szorowarki to urządzenia czyszczące, skutecznie usuwające nawet najbardziej oporne zabrudzenia, a jednocześnie bezpieczne dla czyszczonej powierzchni.

 

8. Urządzenia do czyszczenia tapicerek

W każdym hotelu znajdziemy piękne kanapy i fotele. Ich czyszczenie może być problematyczne, chyba że zainwestujemy w profesjonalny sprzęt – odkurzacz piorący z funkcją czyszczenia tapicerek. Dzięki takiemu urządzeniu skutecznie odświeżymy tapicerowane meble hotelowe, a dodatkowo możemy wprowadzić w zakres usług czyszczenie samochodów gości hotelowych.

 

9. Urządzenia szorująco-zbierające

Tego typu urządzenia do sprzątania są idealne, jeśli zależy nam na szybkim osuszeniu umytej podłogi. Maszyna szorująco-zbierająca świetnie sprawdzi się w roli sprzętu, służącego do czyszczenia podłogi w holu, w którym o każdej porze dnia i nocy możemy spotkać gości hotelowych. Dzięki natychmiastowemu osuszaniu umytej powierzchni, zapobiegamy ewentualnym poślizgnięciom się na mokrej posadzce, a jednocześnie nie musimy czekać z pracami porządkowymi na moment, w którym akurat nikt nie przechodzi korytarzem.

 

10. Profesjonalne mopy

Mop to urządzenie, które od zawsze figurowało na liście obowiązkowego wyposażenia firm sprzątających. Personel hotelowy również powinien być wyposażony w dobre mopy, które przydają się zwłaszcza tam, gdzie trudno jest dostać się automatycznej maszynie sprzątającej.

Prowadzisz hotel i pragniesz utrzymać go w idealnej czystości? Na stronie: http://www.numatic-haerson.pl/ znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz.

 

 
 

Katagoria: porady dla dbających o czystość
Słowa kluczowe: , , , , , , , , ,
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 3452  razy.