Ekspres – z młynkiem czy bez?

Ekspres do kawy to nierzadko pierwsze urządzenie – poza telefonem – z którym mamy do czynienia rano. Musi być niezawodne, ale nie tylko. Wybierając ekspres do kawy mamy do wyboru dziesiątki różnego rodzaju możliwości. Często jednak podstawowym pytaniem, na jakie musimy sobie odpowiedzieć jest to, czy decydujemy się na ekspres z wbudowanym młynkiem, czy tez kupujemy młynek osobno, w  późniejszym terminie.

 

Oto kluczowe czynniki, które mogą wpłynąć na podjęcie takiej albo innej decyzji.  

 

Pełna kontrola

Nie ma wątpliwości, że gdy zależy nam na kawie najwyższej jakości, której przygotowywanie będziemy w pełni kontrolować, to wtedy wybór ekspresu z wbudowanym młynkiem może być optymalnym rozwiązaniem. Mielenie i parzenie kawy w jednym urządzeniu wpływa na jej smak – dla koneserów każda różnica się liczy.  

 

Nie mają tego inni

Gdy kupujemy ekspres do kawy – jak każde inne urządzenie – to nie tylko względy praktyczne mają znaczenie. Ekspres z wbudowanym młynkiem to jest coś, czym możemy pochwalić się znajomym. I jasne jest, że nie idziemy wtedy na żadne kompromisy. Posiadanie takiego ekspresu może być powodem do dumy – to symbol tego, że jesteśmy prawdziwymi ekspertami i pasjonatami kawy.

Ekspresy do kawy

 

Szybkość

Gdy decydujemy się na ekspres z młynkiem, to możemy liczyć na oszczędność czasu w przygotowywaniu kawy. Co więcej, mamy pełną kontrolę nad całym procesem, co znacznie upraszcza logistykę. Nie trzeba martwić się o dwa urządzenia, ich konserwację, czyszczenie i naprawę. Gdy kupujemy ekspres nie dla domu, tylko dla biura – to wtedy wybór takiego z młynkiem może być jedynym możliwym.

 

Kwestia ceny

Te wszystkie zalety ekspresów bledną w zderzeniu z ich jedną podstawową wadą – ceną. Nie ma wątpliwości, że modele z wbudowanym ekspresem są droższe i bardziej skomplikowane w porównaniu do ekspresów ciśnieniowych bez nich. W ofercie AGDhome.pl można już nabyć ekspresy z młynkiem w okolicach 4 tysięcy złotych, ale nadal jest to poważny wydatek, który trzeba dobrze przemyśleć i skalkulować. AGDhome.pl posiada w ofercie szeroką gamę ekspresów do kawy, zarówno tych z wbudowanym młynkiem, jak i prostszych modeli. Zawsze służymy pomocą w profesjonalnym doborze i przygotowaniu odpowiedniego sprzętu. Ekspresy do kawy

 
 

Katagoria: porady dla dbających o smaczne jedzenie, porady dla dbających o dobry nastrój
Słowa kluczowe: , , , , , ,
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 3359  razy.