Ogrodzenie metalowe czy żywopłot?

Ogrodzenie metalowe czy naturalne? Co warto wybrać, aby być usatysfakcjonowanym? Jak zwykle, wszystko zależy od kilku czynników. Przyjrzyjmy się cechom obu ogrodzeń.

 

Zalety ogrodzeń metalowych

Główną zaletą montażu ogrodzenia metalowego jest ich szeroki wybór. Niektóre elementy są lekkie i dostępne „od ręki” – w marketach lub sklepach budowlanych. Dzięki temu można je łatwo przetransportować i złożyć na miejscu. W przypadku bardziej skomplikowanego projektu warto umówić się na spotkanie z ekspertem z firmy zajmującej się produkcją metalowych ogrodzeń. Pozwala to na dostosowanie ogrodzenia pod względem kształtu, wielkości i kolorystyki.

Metalowe konstrukcje ogrodzeniowe charakteryzują się również praktycznością, uniwersalnością, solidnością i tradycyjnością, dzięki temu są bardzo popularne w Polsce. Ponadto są wytrzymałe i odporne. Przy odpowiedniej konserwacji właściciele posesji mogą mieć z nich pożytek na długie lata, mimo sporych kosztów poniesionych na ich instalację.

 

Zalety żywopłotów

Budowa żywopłotu jest korzystniejsza pod względem finansowym, ponieważ koszt jest dużo mniejszy niż montaż ogrodzenia metalowego. Spełnia on różne funkcje użytkowe, wśród których wymienia się oddzielenie części gospodarczej od wypoczynkowej, a także może okazać się pomocny przy próbie zasłonięcia śmietnika lub kompostownika znajdującego się na terenie posesji. Jeżeli żywopłot jest utworzony z efektownie kwitnących roślin, wzbudza również silne odczucia estetyczne. Warto zatem pomyśleć o ciekawym ulistnieniu – ogrodzenie można ożywić różnymi gatunkami krzewów liściastych lub iglastych, drzew, krzewinek oraz bylin.

– Warto mieć na uwadze fakt, że o żywopłot trzeba ciągle dbać. Jego pielęgnację należy rozpocząć od razu po założeniu – powinien być często odchwaszczany, podlewany i nawożony, dlatego wybór ogrodzenia zależy również od nastawienia jego właścicieli – podsumowuje ekspert z firmy Stalex – producenta ogrodzeń, bram, schodów, balustrad, mebli sklepowych oraz drzwi awaryjnych.

 

 
 

Katagoria: porady dla budujących
Słowa kluczowe: , , , ,
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 2241  razy.