Ocieplasz swój dom, wybierz najlepiej!

Ocieplenie domu to inwestycja na lata. Dzięki odpowiedniemu montażowi materiałów, będziemy w stanie zaoszczędzić na energii nie tylko w czasie zimy, ale także podczas lata. Izolacja nie będzie przepuszczała promieni słonecznych i ciepła z zewnątrz do pomieszczeń. Decydując się na samodzielne wykonanie ocieplenia, trzeba wiedzieć, jakie materiały wybrać.

 

Najlepszy materiał do izolacji termicznej

Jednym z najlepszych, a co za tym idzie, najczęściej używanych materiałów izolacyjnych, jest wełna mineralna. To elastyczne tworzywo, pakowane zarówno w płytach, jak i rolkach. Wełna mineralna jest bardziej uniwersalna od styropianu – dzięki swojej plastyczności może zostać użyta do ocieplenia domu szkieletowego, gdzie materiał do izolacji należy umieścić między belkami, często go upychając. W takiej sytuacji styropian nie mógłby się sprawdzić, ponieważ przy próbie ułożenia go mógłby się kruszyć i łamać. Dlatego najlepszym wyborem, niezależnie od tego, czy ociepla się poddasze użytkowe czy dach płaski, jest właśnie wełna mineralna.

 

Producent również ma znaczenie

Kiedy już wiemy, jaki materiał najlepiej kupić do ocieplenia naszego domu, inną kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę, jest firma, która go produkuje. Jeśli chcemy mieć pewność, że wełna będzie trwała i nie będzie posiadała żadnych wad, najlepiej zakupić ją od doświadczonego producenta. Wtedy będziemy mieć pewność, że produkt jest najwyższej jakości. Inną zaletą takich zakupów jest fakt, że jeśli będziemy mieć jakieś wątpliwości, możemy zapytać u źródła. Jednym z przodujących producentów, jeśli chodzi o materiały izolacyjne, jest firma ISOVER. Wchodzi ona w skład grupy Saint-Gobain, która w Polsce ma swoją siedzibę w Gliwicach. Jest to tak naprawdę lider, jeśli chodzi o producentów wełny mineralnej. Produkty ISOVER są przyjazne dla środowiska, o czym może świadczyć branie udziału w licznych proekologicznych inicjatywach, takich jak chociażby „Klimat i Energia” WWF Polska. Dlatego jest to zaufana marka, z wieloletnią tradycją oraz produktami na naprawdę wysokim poziomie.

 

Najlepszy wybór

Niektórzy specjaliści czy ludzie sami zajmujący się ocieplaniem swoich domów starają się zaoszczędzić na materiałach. Najtaniej nie zawsze znaczy najlepiej. Czasem warto zainwestować w coś, co może odznaczać się wyższą ceną. Często zdarza się, że to nie jedyna cecha, jakimi wyróżniają się te produkty. Chodzi również o ich wykonanie, odznaczające się najwyższymi standardami. Marka ISOVER przoduje na rynku nie dzięki dobrej reklamie, ale dlatego, że jest po prostu dobra – od lat ufają jej firmy budowlane w całej Polsce.

Decydując się na ocieplenie domu, nie warto wybierać najtańszych materiałów czy ekip budowlanych. Jest to inwestycja, dzięki której będziemy się czuli bezpiecznie i pod warunkiem solidnego montażu odczujemy korzyści z niższych rachunków za ogrzewanie przez wiele lat, dlatego powinniśmy wybrać to, co najlepsze nie tylko dla nas i dla reszty domowników, ale również dla samego domu.

 

 
 

Katagoria: porady dla budujących
Słowa kluczowe: , , , , , , ,
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 2674  razy.