Jak przygotować się do przeprowadzki?

Planując przeprowadzkę do innego mieszkania, czy też planując przeprowadzkę biura musimy wiedzieć, jak się dobrze przygotować na to wydarzenie. Nie jest tajemnicą, że przeprowadzka zawsze wiąże się z kosztami i poświęceniem czasu. Natomiast jeśli dobrze się przygotujemy i zorganizujemy czas przed przeprowadzką to nie będzie ona taka straszna, jakby się wydawać mogło.

Złotą zasadą będzie zorganizowanie czasu tak, by nie zostawiać nic na ostatni moment. Wszyscy doskonale o tym wiemy, ale niestety nie zawsze do tej złotej zasady się stosujemy. Robienie czegoś na ostatnią chwilę nie tylko wywołuje zbędny stres i ogólne zdenerwowanie, ale także może przysporzyć nam niemałych problemów.

Jak więc przygotować się do planowanej przeprowadzki?

Warto zrobić listę rzeczy, które chcemy i musimy ze sobą zabrać. Bowiem przy każdej przeprowadzce znajdziemy przedmioty i dobra, których już niekoniecznie będziemy potrzebować. Tak więc sporządzenie listy będzie świetnym wyjściem, by z jednej strony przypadkiem czegoś nie zapomnieć, a z drugiej strony uniknąć zabierania rzeczy, które na nic się nam nie przydadzą.

Przedmioty, które będziemy chcieli zabrać gdzieś trzeba zapakować. I tutaj najlepszym rozwiązaniem okazują się kartony, które świetnie pomieszczą nasze przedmioty. Kartony zorganizują nam całą przeprowadzkę, a i samo pakowanie i rozpakowywanie będzie dużo łatwiejsze. Na kilka dni przed rozpoczęciem pakowania warto zgromadzić zapas kartonów w różnych rozmiarach. Skąd wziąć kartony? Jeśli przeprowadzamy biuro, to zapewne kartonów nie będzie nam brakowało. Jeśli jednak kartonów nie mamy, to możemy zapytać w pobliskim sklepie, bo być może akurat mają ich kilkanaście w zanadrzu. Ewentualnie kartony możemy zakupić, ale oczywiście będzie to kosztowało.

Najprostsze akcesoria, czyli taśmę klejącą, nożyczki, nóż, sznureczki, mazak– to wszystko będzie nam bardzo potrzebne. Mazakiem podpiszemy każdy karton, który zostanie zapakowany. Dzięki temu będziemy wiedzieć, co w danym kartonie się znajduje. Taśmą klejącą zakleimy karton i zabezpieczymy go w transporcie, sznurek również nam się do tego przyda.

Bardzo fajnym rozwiązaniem do sprawnego zapakowania ubrań tak, by te nie zajęły dużo miejsca są worki próżniowe. Dzięki nim zaoszczędzimy około 60% miejsca, co z pewnością nie jest bez znaczenia. Worki próżniowe kosztują stosunkowo niewiele, a dostępne są w większości supermarketów.

Meble do przeprowadzki warto rozkręcić tak, by zajmowały mniej miejsca. Dzięki temu sprawniej i szybciej je przewieziemy, a do tego unikniemy ewentualnych zadrapań. Rozkręcając meble należy zapamiętać sposób ich montażu tak, by później bez problemu je złożyć.

Oczywiście najważniejsza kwestią jest zorganizowanie transportu. W tym celu zazwyczaj korzystamy z ofert firm, które pomagają nam w transporcie, wniesieniu mebli i kartonów, a czasami nawet w rozpakowaniu przewiezionych przedmiotów. Zanim zarezerwujemy transport i umówimy się z daną firmą, warto zastanowić się, jak duży pojazd będziemy potrzebować – wiąże się z tym cena.

Firma http://abcprzeprowadzkikrakow.pl pomoże Ci się przeprowadzić szybko, tanio i solidnie. 

 
 

Katagoria: porady dla dbających o bezpieczeństwo
Słowa kluczowe: , , , , , , , ,
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 2052  razy.