Wymierz dom dalmierzem Bosch PLR 15

Dla użytkowników, którzy chcą szybko mierzyć długości i odległości, Bosch przygotował dalmierz laserowy PLR 15. Tym małym przyrządem o wymiarach 10 x 3,6 cm można błyskawicznie mierzyć odległości do 15 m.

To idealny dalmierz do zastosowań domowych. Przykładowo, można nim sprawdzić, czy sofa, którą mamy zamiar kupić, zmieści się pomiędzy ścianą a drzwiami balkonowymi. Także w przypadku przeprowadzki dalmierz Bosch PLR 15 umożliwia znacznie szybszy i dokładniejszy pomiar pomieszczeń niż przy użyciu tradycyjnej metrówki. Ze względu na kompaktowe wymiary i niską wagę (80 g) dalmierz zawsze można mieć przy sobie, np. w kieszeni spodni lub kurtki.

 

Intuicyjna obsługa – jak w modelu Quigo

dalmierz Bosch PLR15„Po prostu włącz i zmierz!”. Po laserze krzyżowym Quigo Bosch wprowadza na rynek kolejne, proste w obsłudze narzędzie pomiarowe, idealne dla początkujących użytkowników. Obsługa dalmierza PLR 15, podobnie jak lasera krzyżowego Quigo, jest wyjątkowo intuicyjna: wystarczy przesunąć włącznik. Po przesunięciu go w dół, urządzenie od razu włącza pomiar odległości. Dalmierz przez cały czas wskazuje aktualną odległość pomiędzy krawędzią dalmierza a powierzchnią, na którą pada wiązka lasera. Przykładowo, chcąc zmierzyć długość ściany, należy przyłożyć dalmierz PLR 15 tylną krawędzią do sąsiadującej ściany i skierować wiązkę lasera na przeciwległą ścianę. Wynik pomiaru natychmiast pojawi się na wyświetlaczu. Przesunięcie włącznika do pozycji wyjściowej wyłącza dalmierz. Nowością jest czerwony przycisk, który widoczny jest po włączeniu urządzenia. Jego naciśnięcie pozwala zapisać aktualny pomiar, który można potem wygodnie odczytać z podświetlanego wyświetlacza.

 

Precyzyjny pomiar dzięki technologii laserowej

W porównaniu do dalmierzy ultradźwiękowych, które są najczęściej spotykane w segmencie popularnych narzędzi pomiarowych do użytku domowego, dalmierze laserowe wyróżniają się dwiema ważnymi zaletami: są dużo dokładniejsze i bardziej niezawodne. Jest to związane z różnymi zasadami działania stosowanych technologii. W przypadku technologii ultradźwiękowej emitowane są fale dźwiękowe, które z zasady są rozproszone i mogą odbijać się od kilku obiektów, co daje w efekcie niedokładny pomiar. W dalmierzach laserowych wiązka lasera jest skierowana precyzyjnie na wskazany cel. Dzięki temu dalmierz pracuje niezawodnie i z dużą dokładnością.

 

Dane techniczne PLR 15
Zakres pomiaru 0,15 – 15 m
Typowa dokładność pomiarowa ± 3 mm
Dioda laserowa / klasa lasera 635nm, < 1 mw, klasa 2
Zasilanie 2 baterie 1,5 V AAA
Czas pracy ok. 5 h (przy pomiarze ciągłym)
Krawędź odniesienia/początek pomiaru od tylnej krawędzi urządzenia
Wymiary (dł. x szer. x wys.) 100 x 36 x 23 mm
Waga (z bateriami) 80 g
 
 

Katagoria: Aktualności
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 5 lat temu.
Publikacja była czytana: 322  razy.