Skil 4381 – nowa wyrzynarka dla majsterkowiczów

Skil Europe, producent elektronarzędzi do domu i ogrodu, poszerzył swoją ofertę wyrzynarek o nowy model Skil 4381. To idealne narzędzie dla majsterkowiczów, którzy poszukują wygodnego w użyciu narzędzia do wydajnego cięcia paneli podłogowych, desek i płyt drewnianych oraz rur z tworzywa sztucznego i metalu.

 Skil 4381 foto

 

Cięcie precyzyjne czy szybkie? Wystarczy wybrać tryb pracy

Ze względu na możliwość wykonywania cięć prosto- i krzywoliniowych w różnych materiałach wyrzynarki są jednymi z najpopularniejszych elektronarzędzi używanych przez majsterkowiczów. Jednak różne oczekiwania użytkowników co do szybkości i jakości cięcia wyrzynarką skłoniła markę Skil do opracowania nowego modelu z możliwością przełączenia trybu pracy z normalnego („Exact”) na tryb szybki („TURBO”). Tryb „Exact” przeznaczony jest do wykonywania precyzyjnych cięć w drewnie oraz czystych cięć w tworzywach sztucznych i pleksi, zaś tryb „TURBO” jest polecany do wydajnego i zgrubnego cięcia drewna.

 

Wysoka wydajność cięcia

Wyrzynarka Skil 4381 wyposażona jest w silnik o mocy 500 W, który pozwala na efektywne wykonywanie cięć głównie w drewnie o grubości do 75 mm, stali o grubości do 4 mm oraz aluminium o grubości do 12 mm. Poza wyborem trybu pracy (precyzyjny „Exact” lub wydajny „TURBO”) nowy model posiada płynną regulację prędkości skokowej, która pozwala na dobór odpowiedniej prędkości skoku brzeszczotu do ciętego materiału. Regulacja prędkości jest ważna zwłaszcza w przypadku tworzyw sztucznych i pleksi – cięcie zbyt szybko poruszającym się brzeszczotem może spowodować topienie się tych materiałów wzdłuż linii cięcia.
Nowa wyrzynarka dostępna jest w dwóch wersjach: podstawowej 4381 AA w opakowaniu kartonowym oraz rozbudowanej 4381 AD w praktycznej plastikowej walizce, do której dołączono także trzy brzeszczoty (do miękkiego i twardego drewna oraz do precyzyjnych cięć krzywoliniowych w drewnie).

 

Komfort pracy przede wszystkim

Nowa wyrzynarka wyróżnia się nowoczesnym wzornictwem. Ergonomiczny uchwyt z miękką okładziną Softgrip, a także umieszczenie wszystkich przełączników w zasięgu dłoni zapewniają pełną kontrolę nad narzędziem podczas pracy. Duży i wygodny włącznik z przyciskiem blokady do pracy ciągłej sprawia, że wyrzynarką można pracować dłuższy czas bez zmęczenia dłoni.

Funkcja dmuchawy zapewnia zachowanie czystości na linii cięcia, co ułatwia dokładne prowadzenie narzędzia. Dodatkowo, wbudowane przyłącze umożliwia podłączenie odkurzacza. Pozwala to na efektywne usuwanie wiórów powstałych podczas pracy i zachowanie czystości – nie tylko wzdłuż linii cięcia, ale i w otoczeniu miejsca pracy.

Dodatkowo, regulowana podstawa pozwala na wykonywanie cięć pod kątem w zakresie ±45° z możliwością szybkiej i łatwej regulacji co 15°.

Do wszystkich wyrzynarek Skil stosuje się najpopularniejsze na rynku brzeszczoty z uchwytem T i U.

 

Dane techniczne

Model Skil 4381AA Skil 4381AD
Moc silnika 500 W 500 W
Prędkość skokowa bez obciążenia 800-3000 min-1 800-3000 min-1
Długość skoku 20 mm 20 mm
Głębokość cięcia:
– drewno
– stal
– aluminium
75 mm
4 mm
12 mm
75 mm
4 mm
12 mm
Waga narzędzia 2,1 kg 2,1 kg
Opakowanie
Wyposażenie dodatkowe
karton
walizka
3 brzeszczoty
Sugerowana cena
detaliczna brutto

249,00 zł

Porównaj ceny

289,00 zł

Porównaj ceny

 

 

Skil jest światowym producentem elektronarzędzi dla pragmatycznych użytkowników, zarówno indywidualnych, jak i profesjonalnych. W 1924 roku założyciel przedsiębiorstwa, Edmond Michel, wprowadził na rynek w USA pierwszą elektryczną piłę ręczną. „Skilsaw“, bo taką nazwę nosiła pierwsza pilarka tarczowa, odniosła ogromny sukces i zapoczątkowała rozwój szerokiej gamy równie udanych elektronarzędzi. Skil jest symbolem produktów wysokiej jakości wyróżniających się innowacyjnymi funkcjami oraz atrakcyjną ceną. Od roku 1996 Skil jest częścią Grupy Bosch. Główny oddział dla regionów Europy, Środkowego Wschodu i Afryki znajduje się w Bredzie (Holandia). Kieruje on pracą 40 jednostek dystrybucyjnych. Pro¬dukty Skil są sprzedawane w ponad 70 krajach na świecie.
 
 

Katagoria: Aktualności
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 5 lat temu.
Publikacja była czytana: 1176  razy.