Morskie fale na ścianach, czyli panele 3D Dunes

Gładkie ściany w jednym kolorze odchodzą do lamusa. Coraz częściej urządzając mieszkanie, sięgamy po rozwiązania niestandardowe. Producenci ściennych dekoracji wciąż zaskakują kreatywnością swoich produktów, udowadniając tym samym, że awangarda nie koniecznie musi wychodzić spod ręki światowej klasy projektantów, a co za tym idzie – generować koszty z wieloma zerami.

 

W niniejszym artykule pokażemy, jak nie obciążając kieszeni, można odmienić wnętrze w bardzo efektowny i niezwykle modny sposób.

 

Światowa marka z Polski

Nie bez kozery mówi się, że należy wspierać lokalnych wytwórców, tym bardziej jeśli to, co proponują, oferuje klientom światowej klasy design i jednocześnie wyjątkowo wysoką jakość. Taka właśnie jest marka Dunes – polski producent, który coraz prężniej rozwija swoją działalność i sukcesywnie podbija serca zwolenników nietuzinkowego wzornictwa. Przyglądając się ofercie firmy, która zresztą wciąż się rozrasta, niezwykle trudno oprzeć się stwierdzeniu, że to kawał dobrej roboty,trafiającej w rozmaite gusta i trendy. Marka Dunes zdecydowanie nie ma się czego wstydzić, więc mamy nadzieję, że szybko zaistnieje w szerokim świecie i będzie o niej głośno.

 

Kształt idealny to kwadrat

Panele 3D Dunes mają kształt kwadratów, które można łączyć w pokaźnych rozmiarów kompozycje. Panele 3D Dunes mogą także ozdabiać niewielki fragment ściany – np. pionowy lub poziomy pas. W ten oto sposób producent udowadnia, że wbrew dotychczasowym przekonaniom idealnym kształtem nie jest wcale koło, ale kwadrat, ponieważ w jego przypadku możliwości kombinacji na łączenie paneli 3D Dunes zdają się być nieskończone.

dunes1-2zdjecie

Co ważne, każdy model oferuje inny wzór. Stylistyka paneli 3D Dunes wyraźnie czerpie z bogactwa natury – faktura wielu z nich przypomina zastygłe morskie fale. Jeśli więc chcesz ożywić ściany, panele 3D Dunes, wniosą do twojego domu sporą dawkę dynamizmu. Doskonałym uzupełnieniem montażu paneli jest ich podświetlenie. Panele 3D Dunes prezentują się znakomicie nie tylko w zmiennym świetle dziennym, ale także w punktowym sztucznym oświetleniu. Pomimo szerokiej oferty ściennych dekoracji, trudno znaleźć inny element, który w zależności od pory dnia, ilości i koloru światła, będzie prezentował się inaczej.

 

Co w trendach piszczy

Jak każda marka, także Dunes ma swoich faworytów, którzy szczególnie przypadli klientom do gustu. Są to przede wszystkim dwa modele – panele Dunes Choppy oraz panele Dunes Wave. Dlaczego akurat one? Klientom spodobała się inspiracja kształtami ze świata przyrody. Panele Dunes Choppy stylistyką przypominają ułożony wiatrem piasek na pustyni.

dunes1-1zdjecie

Z kolei panele Dunes Wave nawiązują do morskich fal. Obydwa te modele szczególnie korzystnie prezentują się na rozległych powierzchniach, ponieważ dopiero taki format nadaje im głębi. Falowaną fakturę paneli Dunes Choppy oraz paneli Dunes Wave potęgują punktowe światła, co warto rozważyć przy montażu. Innym sposobem na odmienienie nieco ich wyglądu jest pokrycie karbowanej powierzchni farbą w zdecydowanym kolorze. Doskonały efekt można uzyskać malując wzór naprzemiennie dwoma kolorami.

 

Dziękujemy sklepowi Efekciarnia.pl za cenne wskazówki przy pisaniu artykułu

 

 
 

Katagoria: Aktualności, porady dla dbających o udany remont
Słowa kluczowe: , , , , , ,
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 4505  razy.