Innowacyjna chłodziarko-zamrażarka Food Showcase

Podczas odbywającego się w hiszpańskiej Maladze Samsung European Forum 2014 firma Samsung Electronics Co. Ltd. poinformowała o wprowadzeniu na rynki europejskie nowej, innowacyjnej chłodziarko-zamrażarki Food Showcase.

Zapewnia ona efektywny podział przestrzeni urządzenia za sprawą podwójnych drzwi: komora ShowCase oferuje natychmiastowy dostęp do często wykorzystywanych produktów, natomiast komora InnerCase jest przeznaczona do dłuższego przechowywania żywności.

food-showcase

Dzięki strefie ShowCase – czterokrotnie większej od standardowego domowego barku – użytkownik uzyskuje błyskawiczny dostęp do przechowywanych napojów, przekąsek i podobnych produktów. Z kolei InnerCase zaprojektowano z myślą o przechowywaniu świeżych i większych produktów przez dłuższy czas.

– Dziś oczekujemy szybkiego dostępu do przechowywanych produktów bez konieczności ich długiego poszukiwania przy otwartych drzwiach chłodziarki – powiedział Boo-Keun Yoon, prezes i dyrektor generalny działu elektroniki użytkowej w Samsung Electronics. – Nasza wiedza wynika z analizy stylu życia konsumentów, odkryć naszych inżynierów i doświadczenia projektantów. Rezultatem jest Food Showcase – idealne rozwiązanie dla każdego członka rodziny.

 

ShowCase do często używanych produktów

Komorę ShowCase, umożliwiającą otwarcie tylko zewnętrznych drzwi lodówki, zaprojektowano w celu maksymalnego uproszczenia organizacji i dostępu do produktów spożywczych. Po otwarciu drzwi wystarczy jedno spojrzenie, by znaleźć to, czego potrzebujemy. ShowCase oferuje kilka regulowanych komór: na sosy, napoje, przekąski, itd. Podział na trzy strefy daje możliwość przechowywania różnych produktów, stosownie do potrzeb rodziny:

– strefa gotowania (poziom górny) – sery i sosy
– strefa rodziny (poziom środkowy) – napoje i przekąski
– strefa dzieci (poziom dolny) – produkty dla najmłodszych i inne.

Podział na poszczególne strefy pomaga użytkownikom sprawnie organizować i odnajdować potrzebne produkty. Na przykład „Strefę dzieci” umieszczono na dolnym poziomie komory ShowCase, aby była łatwo dostępna dla najmłodszych. Ponadto dolne pojemniki można wyjąć i postawić bezpośrednio na stole, co dodatkowo zwiększa komfort użytkowania. Komora ShowCase ma drzwi z funkcją Metal Cooling, skutecznie zatrzymujące schłodzone powietrze wewnątrz lodówki.

 

InnerCase do przechowywania żywności

Komorę InnerCase zaprojektowano z myślą o przechowywaniu m.in. warzyw, mięsa czy owoców. W odróżnieniu od tradycyjnych lodówek ze wspólnym systemem chłodzenia dla chłodziarki i zamrażarki, innowacyjny system Multi Air Flow Cooling opracowany przez firmę Samsung zapewnia równomierne chłodzenie każdego zakątka zarówno chłodziarki, jak i zamrażarki. Zimne powietrze jest wdmuchiwane przez liczne otwory na wysokości każdej półki. W rezultacie owoce i warzywa przechowywane w chłodziarce dłużej zachowują świeżość, natomiast zamrażarka gwarantuje utrzymanie wysokiej jakości zamrożonych produktów, zapobiegając ich przemrożeniu.

 

Dystrybutor lodu i wody

Na drzwiach lodówki znajduje się dystrybutor lodu i wody. Wystarczy jedno dotknięcie przycisku i można cieszyć się szklanką chłodnej, filtrowanej wody albo napełnić dzbanek lodem (kruszonym lub w kostkach). Wbudowany w drzwi kostkarki Ice Master może pomieścić nawet 2 kg lodu, co pozwoliło oszczędzić przestrzeń, zwalniając dwie dodatkowe półki.

Dodatkowo w szufladzie zamrażarki jest pojemnik Ice Case, który służy do przechowywania dodatkowego lodu lub innych mrożonych produktów. Można go szybko wyjąć, by podać w nim lód bez konieczności przesypywania go do osobnej miski.

Lodówka ma eleganckie wykończenie ze stali nierdzewnej i czytelny, jasnoniebieski wyświetlacz.

 
 

Katagoria: Aktualności
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.
Publikacja była czytana: 585  razy.