Serwis Skąpiec.pl sprawdził, które modele kosiarek były najpopularniejsze w kwietniu i jakie kryteria były dla internautów najistotniejsze podczas poszukiwań urządzenia.

Doprowadzenie trawnika do idealnego wyglądu to zadanie wymagające wiele czasu i cierpliwości. Warto jednak podjąć się jego realizacji, gdyż soczyście zielona, równo przystrzyżona murawa bez wątpienia stanie się wizytówką ogrodu. W sklepach znaleźć można całą gamę narzędzi, które ułatwią pielęgnację trawnika, jednak absolutną podstawą jest dobra kosiarka. Skąpiec.pl przeanalizował preferencje zakupowe swoich użytkowników i na tej podstawie przygotował listę 10 najpopularniejszych modeli urządzeń. Ustalił także, jakie kwestie były najważniejsze dla osób poszukujących kosiarki do trawy.

Jak kosiarki szukają internauci?

Ze danych porównywarki cen wynika, że aż ¼ internautów zainteresowanych zakupem kosiarki, w pierwszej kolejności zwracała uwagę na producenta sprzętu. Kolejnym, istotnym dla potencjalnych kupujących kryterium był rodzaj zasilania kosiarki – z tego filtra skorzystało w kwietniu 23,86% użytkowników. W dalszej kolejności użytkownicy Skąpiec.pl brali pod uwagę takie parametry, jak: rodzaj urządzenia (17,65%), napęd (11,98%), moc (11,32%) i szerokość robocza (9,45%). Najmniej istotnym kryterium podczas poszukiwań okazała się być cena – brało ją pod uwagę tylko 0,28% internautów.

Najpopularniejszymi markami kosiarek okazały się być w kwietniu Al-Ko (12,79% zaznaczeń w filtrze „Producent”), NAC (12,76%) i Stiga (11,03%). Dalsze miejsca w rankingu przypadły firmom Honda, Makita i Viking. W kwestii zasilania aż 73,01% konsumentów stawiało na modele spalinowe, 24,51% – elektryczne, a pozostała grupa szukała urządzenia na akumulator.

Jeżeli chodzi o rodzaj sprzętu to najpopularniejszym wariantem były tradycyjne kosiarki. Znaczny procent internautów zainteresowany był również nabyciem kosy (19,98% wyborów), a pozostali internauci zaznaczali opcje: kosiarki listowe (1,58%), kosiarki bijakowe (1,44%) oraz kosiarki rotacyjne (1,21%). Dalsza analiza preferencji zakupowych użytkowników Skąpiec.pl wykazała, że w kwietniu szukali oni przede wszystkim urządzeń z własnym napędem (73% zaznaczeń w filtrze), o mocy od 4,5 do 6 KM (prawie 2/3 badanych) i o szerokości roboczej od 50 do 59 centymetrów. Osoby, które zdecydowały się na skorzystanie z filtra cena, w większości chciały przeznaczyć na kosiarkę nie więcej niż 1000 złotych.

Najpopularniejsze modele kosiarek

Zwycięzcą kwietniowego rankingu na najpopularniejszy model urządzenia została kosiarka spalinowa AL-KO Silver 46 BR Comfort. Użytkownicy doceniają ją wygodną obsługę, funkcjonalność i elegancki wygląd. Drugie miejsce w zestawieniu zajęła kosiarka elektryczna Makita ELM3710, trzecie natomiast – urządzenie spalinowe NAC C400 I.

pozycja typ kosiarki
10 Stiga Combi Combi 48 B
9 NAC WR6548
8 Makita ELM 3310
7 Stiga Collector 39 El
6 AL-KO Silver 520 BR Premium High Wheeler
5 NAC W510VHY
4 NAC S510VHY
3 NAC C400 I
2 Makita ELM3710

AL-KO Silver 46 BR Comfort

Źródło
 
 

Katagoria: Rankingi do ogrodu
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 5 lat temu.
Publikacja była czytana: 1205  razy.